Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Przed nami Akcja Zima 2019 w Gminie Pruszcz Gdański. Jak co roku, w pierwszym tygodniu ferii o to by dzieci się nie nudziły zadbają szkoły, a w drugim tygodniu – instytucje kultury i lokalne stowarzyszenia. Szczegółowy program zajęć organizowanych w OKSiBP Cieplewo, Mediatece w Straszynie i świetlicach na terenie gminy jest dostępny w bezpłatnym folderze, który trafił do szkół i przedszkoli.

Informator dotyczący wydarzeń artystycznych, rekreacyjnych i ruchowych oraz spektakli teatralnych i seansów kinowych można też otrzymać w OKSiBP i Mediatece oraz filii bibliotecznej w Wiślinie.

Już od 11 lutego w ramach ferii w OKSiBP będzie można oglądać seanse kinowe, a w poniedziałek, 18 lutego zapraszamy do Galerii „Kaloryfer” na wernisaż „Zwariowany podwieczorek, czyli wieczór w krainie czarów”. Na ekspozycję złożą się inspirowane „Alicją w krainie czarów” Lewisa Carrolla prace dzieci z Małej Akademii Sztuk Pięknych w OKSiBP w Cieplewie, prowadzonej przez Agnieszkę Michalczyk, Urszulę Margol-Andryszczak i Mateusza Michalczyka. Podczas wernisażu zaplanowane są dodatkowe atrakcje, takie jak pokaz połykaczy ognia czy szczudlarzy, magiczny Teatr Baniek i warsztaty plastyczne: U Szalonego Kapelusznika, Zawsze Jest Pora na Herbatkę i Maski Włóż. Podczas wernisażu będzie można też liczyć na napoje i zaczarowane ciasteczka!

Początek o godz. 17:00. Kategoria wiekowa: 5-13 lat. Wstęp na atrakcje zaplanowane w ramach „Zwariowanego podwieczorku” jest wolny.

Zapraszamy też do Kina w Cieplewie na filmy dla najmłodszych. Harmonogram seansów i więcej informacji w zakładce KINO/REPERTUAR i KALENDARZ WYDARZEŃ.

Pełna oferta OKSiBP jest dostępna w folderze AKCJA ZIMA 2019 w Gminie Pruszcz Gdański.