Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W minioną sobotę, 22 lutego 2014 r., w sali kinowo-teatralnej OKSiR Cieplewo z koncertami muzyki filmowej wystąpiła Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa. Czterdziestoosobowy zespół pod dyrekcją uroczej Magdaleny Kubickiej-Netki ledwo zmieścił się na naszej scenie. Jednak profesjonalistom nawet ciasnota nie straszna. Publiczność miała okazję uczestniczyć w prawdziwej uczcie muzycznej.
W programie (nieco zmodyfikowanym) dwóch występów w OKSiR znalazły się m.in. takie hity X muzy jak: tematy z serii o Jamesie Bondzie, Indianie Jonesie czy Piratach z Karaibów, składanka kompozycji Ennio Morricone, tango Por una cabeza z filmu Zapach kobiety, czy polskich seriali, takich jak Stawka większa niż życie, Kariera Nikodema Dyzmy, Przygody Pana Michała, Polskie drogi, Czarne chmury, i in., a także motyw przewodni serialu o Janosiku (w swingującej wersji), Deszczowa Piosenka, The Stripper, czy wreszczie brawurowy Taniec rosyjskich marynarzy, który porwał publiczność do owacji na stojąco.
 
HOD2 HOD3
IMG_9280 IMG_9303
HOD1 HOD4
IMG_9300

Harcerska Orkiestra Dęta im. Stanisława Moniuszki w Tczewie istnieje od 1947 roku. W jej skład wchodzi około 50 młodych muzyków w wieku od 10 lat. Zespół występuje podczas uroczystości patriotycznych, religijnych i harcerskich. Daje także koncerty, prezentując utwory zarówno muzyki klasycznej, rozrywkowej, religijnej, jak i marszowej. W 1987 roku uzyskała tytuł Reprezentacyjnej Orkiestry ZHP. Zespół z powodzeniem bierze udział w konkursach i festiwalach. 6 czerwca 1999 roku uczestniczył także w muzycznej oprawie mszy koncelebrowanej przez Jana Pawła II w Pelplinie. Muzycy koncertowali też w Europie – ostatnio w Niemczech i na Łotwie. Orkiestra dokonała nagrań dla radia i telewizji. W dorobku ma również płyty „Radosna strona życia” oraz „Choral & Rock”. Dyrygentem zespołu jest Magdalena Kubicka-Netka.