Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W Galerii Kaloryfer w Cieplewie można już podziwiać efekty konkursu „Odjazdowa choinka, czyli najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe 2018”. W tej artystycznej rywalizacji biorą udział grupy dzieci ze szkół i przedszkoli. Milusińscy własnoręcznie wykonali piękne i bardzo pomysłowe ozdoby na świąteczne choinki.

Jako pierwsze ze swym rękodziełem pojawiły się ekipy uczestników z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkowie, Akademii Montessori w Rokitnicy oraz Chatki Puchatka i Słonecznej Krainy w Łęgowie. Przystrajając gałązki świerków i jodełek, maluchy dodatkowo umilały sobie czas śpiewając okolicznościowe, zimowe piosenki i tańcząc w ich rytmie wokół iglaków.

- Drzewka, za które serdecznie dziękujemy, po raz kolejny podarował nam pan Rafał Bieszka z Wojanowa, właściciel firmy „RAFIX” - podkreśla Grzegorz Cwaliński, dyrektor OKSiBP. - Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce, a na razie zapraszamy wszystkich do pachnącego igliwiem ośrodka i oglądania wspaniałych, kolorowych prac dzieci.

Natomiast już w czwartek, 6 grudnia, w tym niezwykłym miejscu będzie można spotkać... Mikołaja i jego wesołą świtę. Fotel dla długo wyczekiwanego gościa już stoi. Serdecznie zapraszamy!