Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Przestrzeń wystawienniczą Galerii Kaloryfer w Cieplewie 15 października wypełniły prace studentek Wydziału Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ramach wystawy można obejrzeć dwa oblicza grafiki. Na ekspozycję złożyły się prace realizowane z użyciem narzędzi cyfrowych oraz wykonane metodą tradycyjną. Głównym punktem wystawy jest prezentacja tegorocznej pracy dyplomowej Alicji Grzybowskiej.

Jej praca tematycznie jest związana z naszą instytucją - przedmiotem dyplomu jest propozycja nowej identyfikacji wizualnej OKSiBP, której idealnym dopełnieniem jest krótka animacja nawiązująca do działalności ośrodka.

Pozostałą przestrzeń galerii wypełniły grafiki wykonane techniką warsztatową - linoryty i litografie o zróżnicowanej tematyce. Każda realizacja to przykład odmiennego spojrzenia i wykorzystania tradycyjnych technik druku do wyrażenia indywidualnych uczuć i obserwacji młodych artystek. Autorkami prac są: Martyna Grądzka, Agata Kondraciuk, Alicja Krokowska, Ania Plucińska, Oliwia Starzonek i Alicja Grzybowska.

Wystawę zwieńczy finisaż, zaplanowany na czwartek, 8 listopada o godz. 18:30, tuż przed projekcją filmu „Zimna wojna” w Kinie za Rogiem. Przy kawie i słodkim poczęstunku będzie okazja, by porozmawiać z autorkami o kulisach tworzenia poszczególnych prac, o technikach jakimi posługują się młode twórczynie czy ich studiach na wydziale grafiki. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.