Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Po raz kolejny na trasie na trasie Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrującego Ale Kino! znalazło się Cieplewo. To jedyna miejscowość w Pomorskiem, w której będzie można zobaczyć filmy z tegorocznego repertuaru imprezy. Czego można się spodziewać, gdy w dniach 29-30 października 9. edycja Festiwalu zawita w gminie Pruszcz Gdański?

Nie wszyscy młodzi miłośnicy sztuki filmowej mogą przyjechać w grudniu do Poznania na Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! i dołączyć do zgromadzonej tam kilkunastotysięcznej widowni najlepszych filmów dziecięcych i młodzieżowych z całego świata. Co więcej, nie wszystkie dzieci mają w swojej miejscowości dostęp do repertuaru wykraczającego poza komercyjne produkcje. Właśnie dlatego Wędrujące Ale Kino! – objazdowa wersja Festiwalu – wyrusza w trasę! Do Cieplewa przyjedzie z sześcioma tytułami docenionymi przez publiczność i jurorów w Poznaniu.

Wielkich filmowych wrażeń mogą spodziewać się widzowie aż czterech grup wiekowych. Najmłodsi będą mieli okazję poznać „Basię” – kapitalny animowany serial rodzimej produkcji, który okazał się rewelacją na wielu polskich festiwalach. Siedmio-, ośmio- i dziewięciolatkowie, wraz z bohaterami jednej z części cenionej na całym świecie serii filmów o parze przyjaciół, „Kacper i Emma na safari”, wezmą udział w akcji ratowania małego lwiątka. Przeżyją też niejedną przygodę za sprawą „Wielkiego złego lisa”, roztropnego prosiaczka, dzielnych kurczaków i innych animowanych zwierząt z francuskiego filmu nagrodzonego prestiżowym Cezarem. Również widzowie w wieku 10-12 lat mają przed sobą sporo odkryć. Ich filmowymi przewodnikami będą chłopiec, który zapragnie dopłynąć do Ameryki zwykłą łodzią (nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Lucas we Frankfurcie nad Menem „Wielka wyprawa Oskara”) i dziewczynka marząca o karierze detektywa („Superagentka” z nagrodą specjalną Ale Kino!). Trzynastolatkowie i ich starsi koledzy, dzięki filmowi „Storm. Opowieść o odwadze”, przeniosą się do XVI-wiecznej Antwerpii. Tam spotkają nieustraszonego nastolatka, który zrobi wszystko, by ocalić ojca przed inkwizytorami.

Ciekawe, który z filmów najbardziej spodoba się widzom Wędrującego Ale Kino!... Przekonamy się o tym za sprawą plebiscytu przeprowadzanego podczas wszystkich festiwalowych seansów. Jego faworyt otrzyma Nagrodę Publiczności. Kolejnym wyróżnieniem przyznawanym co roku są Wędrujące Koziołeczki. W ich przypadku werdykt zależy od młodzieżowego jury z każdej z odwiedzanych miejscowości.

PROGRAM FESTIWALU

Zapraszamy do uczestnictwa w Wędrującym Ale Kino! i zachęcamy do odwiedzin na stronie internetowej http://www.wedrujace-alekino.com/, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat Festiwalu.

BASIA
BASIA
BASIA
BASIA
KACPER I EMMA
KACPER I EMMA
KACPER I EMMA
STORM. OPOWIEŚĆ O ODWADZE
STORM. OPOWIEŚĆ O ODWADZE
STORM. OPOWIEŚĆ O ODWADZE
STORM. OPOWIEŚĆ O ODWADZE
STORM. OPOWIEŚĆ O ODWADZE
SUPERAGENTKA
SUPERAGENTKA
SUPERAGENTKA
SUPERAGENTKA
WIELKA WYPRAWA OSKARA
WIELKA WYPRAWA OSKARA
WIELKA WYPRAWA OSKARA
WIELKA WYPRAWA OSKARA
WIELKI ZŁY LIS
WIELKI ZŁY LIS
WIELKI ZŁY LIS
WIELKI ZŁY LIS