Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Jak co roku, zapraszamy na Letni Festiwal Muzyczny Gminy Pruszcz Gdański, odbywający się z inicjatywy wójt Magdaleny Kołodziejczak. To już 4 edycja cyklu kameralnych koncertów pod chmurką. Pierwsze spotkania z artystami w ramach tegorocznego wydarzenia wprawdzie już za nami, ale w sierpniu czeka nas kolejna porcja muzycznych atrakcji w różnych sołectwach.

W dniach 11-15 czerwca dla mieszkańców Żukczyna, Straszyna, Rotmanki i Goszyna koncertowali już Goorsky Squad, Roy Einar Dreng z Norwegii i Little Trio Grzegorza Kusio. W Przejazdowie melomani mogli wysłuchać programu pt.: "Chanson na dur - piosenka europejska".

Kolejne spotkania z muzyką na żywo zaplanowaliśmy w drugim miesiącu wakacji. I tak w:

  • poniedziałek, 20 sierpnia dla borkowian na skwerku przy zbiorniku retencyjnym (obok siłowni zewnętrznej) przy ul. Kasztanowej światowe przeboje zagra Magic Sound Trio,
  • wtorek, 21 sierpnia światowych przebojów w wykonaniu Magic Sound Trio będą mogli wysłuchać mieszkańcy Bogatki przed miejscową świetlicą,
  • środa, 29 sierpnia – jazzowy koncert da Marcin Janek Trio na terenie stanicy żeglarskiej w Wiślince przy ul. Brzegowej 3,
  • czwartek, 30 sierpnia – jazzowy koncert Marcin Janek Trio odbędzie się w amfiteatrze w Rotmance,
  • piątek, 30 sierpnia – jazzowym koncertem tria Marcina Janka zakończymy festiwal na skwerku obok Mediateki w Straszynie.

Początek wszystkich koncertów o godz. 18:00. Wstęp wolny w każdej miejscowości.

UWAGA!

Liczba miejsc siedzących na naszych plenerowych koncertach jest ograniczona, dlatego zachęcamy, by zabrać ze sobą np. pled piknikowy, a w razie upału - coś dla ochłody. Warto też "uzbroić się" w repelenty przeciwko komarom i meszkom i - na wypadek pogorszenia aury - w cieplejsze okrycia.
W razie skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych – zaplanowane zgodnie z poniższym harmonogramem koncerty mogą zostać odwołane.

Sponsorem Festiwalu jest:

Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze „PEC” Sp. z o.o.

pec logo146 109

W tegorocznej edycji festiwalu przed mieszkańcami Straszyna wystąpił już Roy Einar Dreng: