Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Trwają przygotowania do nowej rewii musicalowej, produkowanej przez OKSiR Cieplewo. Doroczne widowiska z muzycznymi przebojami w wykonaniu mieszkańców gminy stały się już prawdziwą tradycją placówki. Kolejna odsłona już w listopadzie!

Pomysłodawcą i reżyserem widowisk, wykorzystujących kompilacje najpopularniejszych przebojów z hollywoodzkich filmów muzycznych i musicali wystawianych na Broadway'u czy West Endzie, jest Grzegorz Antoni Cwaliński, dyrektor ośrodka. On sam w ubiegłym roku wcielił się w karczmarza z Nędzników, a jego żonę, Madame Thenardier, brawurowo odegrała Renata Benedyk, na co dzień pracująca jako świetliczanka w Lędowie.

Nasze produkcje, oprócz instruktorów muzyki, śpiewu czy tańca, w rolach wykonawców, garderobianych, inspicjentów itd. angażują mieszkańców gminy - amatorów! - dzieci i młodzież uczęszczającą na zajęcia organizowane w placówce, a także ich rodziców i dziadków oraz liczne grono zaprzyjaźnionych osób.

Nieodłącznym elementem kolejnych programów jest też występ Chóru Gminy Pruszcz Gdański (na zdjęciach poniżej - w trakcie prób). W ubiegłym roku do obsady dołączyli nawet... pracownicy OKSiR, którzy zatańczyli w finałowej scenie baletowej do utworu z filmu Mary Poppins.

Mimo amatorskiego charakteru tych przedsięwzięć, zachwycona publiczność zgodnie chwali profesjonalizm naszych produkcji. Każdorazowo wystawienie rewii to ogromne wyzwanie logistyczne. Choćby z uwagi na liczbę wykonawców i pracowników obsługi, bowiem w przedsięwzięciu jednorazowo uczestniczy kilkadziesiąt osób. Na niewielkiej przestrzeni za kulisami panuje więc wówczas spory ścisk. Ponadto trzeba zbudować scenografie do poszczególnych fragmentów różnych musicali i dla wszystkich wykonawców uszyć lub skompletować kostiumy.

W tym roku na warsztat trafiły m.in. utwory z takich światowych tytułów jak: Upiór w operze,Nędznicy, Shrek, Taniec Wampirów, Mama, Romeo i Julia, Evita, Piotruś Pan. Piosenka Mama - pierwsze słowo, w wykonaniu dziewcząt z sekcji Cantare Fugare, prapremierowe wykonanie miała już w czerwcu, podczas uroczystości przyznania tytułu Człowieka Pojednania profesorowi Adamowi Rotfeldowi, b. ministrowi spraw zagranicznych.

Efekty poznamy w połowie listopada. Bilety można już kupować bądź rezerwować w Biurze Obsługi Klienta OKSiR od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-20:00; tel. 58 682 85 78 wew. 1 lub 728 415 566.