Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy w piątek, 2 marca 2018 r., o godz. 18:00 na autorskie spotkanie z Krzysztofem Materną - jednym z najpopularniejszych polskich satyryków, promujące książkę "Przed Państwem Krzysztof Materna (dla przyjaciół siostra Irena). Przygody z życia wzięte".

Dlaczego syn znajomych Edwarda Gierka uścisnął dłonie dwustu górnikom w katowickim Spodku? Jakie okropne zdarzenie do tego stopnia rozsierdziło Zdzisława Maklakiewicza, że ten wytoczył proces barmanowi i go wygrał? Który niezdany egzamin stanął Krzysztofowi Maternie na przeszkodzie w ukończeniu studiów aktorskich? Jak czuje się w sytuacji gwiazdora ktoś, kto nie za bardzo „gwiazdorzyć”?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać podczas spotkania z Krzysztofem Materną - aktorem, scenarzystą, reżyserem, autorem tekstów pełnych inteligentnego humoru. Pamiętną „siostrę Irenę” z cyklu satyrycznych audycji telewizyjnych „Za chwilę dalszy ciąg programu”, zakochaną w doktorze Wernerze, czyli Wojciechu Mannie, będziemy gościć w sali Kina za Rogiem w Cieplewie.

Wstęp wolny!