Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Aż 72.328,23 zł z datków od mieszkańców gminy Pruszcz Gdański zebrał w ramach 26 Finału WOŚP sztab nr 2358, zarejestrowany w OKSiBP Cieplewo. Niemal połowę tej kwoty (34087,75 zł) uzbierali wolontariusze z sołectwa Mokry Dwór pod przewodem sołtysa Wiesława Zbroińskiego, który zdobył w tym roku rekordową liczbę niezwykle atrakcyjnych fantów na aukcję zorganizowaną w świetlicy.

Jako wolontariusze naszego sztabu na ulicach gminy kwestowali m.in. uczniowie z Borkowa, Łęgowa, Przejazdowa i Wojanowa oraz druhowie OSP Jagatowo. Ci ostatni w orkiestrowych puszkach zgromadzili kwotę 17.560,96 zł.

Agata Drabczyk z Łęgowa wraz z dziadkiem przez 10 miesięcy wrzucała do skarbonki drobniaki. Grosz do grosza i uzbierała się z tego góra kasy, a konkretnie niemal 50 zł, które trafiły do puli WOŚP!

Również wolontariusze ze szkoły w Łęgowie pobili swój rekord i uzbierali w tym roku 7.675,16 zł. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim wolontariuszom za wysiłek, a darczyńcom za ofiarność!

A tak światełko do nieba popłyneło na finał finału w Mokrym Dworze:
https://www.youtube.com/watch?v=K4qFnB2dItI&feature=youtu.be

Na organizację 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab nie wydał ani złotówki z funduszu instytucji kultury.