Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Nowy rok – nowe wydarzenia w OKSiBP! W galerii Kaloryfer pojawiła się właśnie pierwsza spośród licznych ekspozycji zaplanowanych w kalendarzu wydarzeń 2018. W naszych progach najczęściej prezentujemy twórczość lokalnych artystów. Tym razem sezon wystawienniczy zainaugurowaliśmy, goszcząc studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W godzinach otwarcia ośrodka można więc oglądać prace wykonane w technice sitodruku, autorstwa adeptów wydziału grafiki ASP.

- To przekrojowa prezentacja, ujawniająca charaktery i osobowości twórców – mówi Grzegorz Cwaliński, dyrektor OKSiBP. – Celem wystawy jest między innymi ukazanie, że obecnie serigrafia jest nie tylko jedną z technik grafiki artystycznej, ale też dziedziną użytkową.

Natomiast w ramach akcji Zima w gminie Pruszcz Gdański dzieci w wieku 8-12 lat zapraszamy na dwudniowe warsztaty sitodruku, które odbędą się w dniach 6-7 lutego 2018. Tematem przewodnim będą litery i emocje. Początek zajęć o godz. 15:00. Koszt udziału w warsztatach prowadzonych przez studentów ASP w Gdańsku to 10 zł od osoby. Zapisy i więcej informacji w BOK pod nr tel. 728 415 566. Warsztaty zostaną zwieńczone wspólnym finisażem prac młodych artystów i studentów, który odbędzie się 7 lutego 2018 r. o godz. 18:00.

Wstęp na finisaż wolny. Zapraszamy!

wystawaASP1
wystawaasp2
wystawaasp3