Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Wkrótce, 14 stycznia 2018 r., kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane fundusze zostaną wykorzystane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Na terenie gminy wiejskiej Pruszcz Gdański będzie kwestować 65 wolontariuszy. Wśród nich, z kolorową puszką będzie można spotkać wójt Magdalenę Kołodziejczak oraz sołtysów, którzy będą zbierać fundusze razem z najmłodszymi.

Sztab 26. Finału WOŚP w gminie Pruszcz Gdański zarejestrowany został w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański przy ulicy Długiej 20A w Cieplewie. Szefem sztabu jest Grzegorz Cwaliński, natomiast koordynatorem imprezy w Mokrym Dworze - Wiesław Zbroiński. Opiekę nad kwestującą młodzieżą będą sprawować nauczyciele gminnych szkół oraz rodzice wolontariuszy.

Wśród fantów, które zostaną zlicytowane na rzecz WOŚP w Mokrym Dworze, znalazła się kopia legendarnego modelu gitary Stratocaster Leo Fendera z pamiątkowymi orkiestrowymi serduszkami i podpisem organizatora WOŚP, Jurka Owsiaka. Na orkiestrowej aukcji fantów znajdzie się również nowa piłka z autografem Jakuba Błaszczykowskiego! Początek imprezy i licytacji o godzinie 15:00. W programie również muzyka na żywo, gorący poczęstunek, ognisko prezentacja wozu strażackiego OSP Wiślina i wiele innych atrakcji, a o godz. 17:00 światełko do nieba.

Orkiestrowe puszki naszych wolontariuszy pojawią się też w niedzielę w OKSiBP, więc każdy kto odwiedzi tego dnia Kino za Rogiem lub bibliotekę, będzie miał okazję wesprzeć kwestujących. Zapraszamy!