Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Przedszkole „Nad rzeczką” z Pruszcza Gdańskiego wygrało tegoroczny konkurs „Odjazdowa choinka”, czyli rywalizację na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe ustrojone własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Pachnące świerki, które przeistoczyły galerię Kaloryfer w swoisty choinkowy zagajnik, dostarczyła nieodpłatnie firma P.H.U. "RAFIX" Rafał Bieszka.

7 grudnia dwanaście ekip uczestniczących w konkursie stawiło się z koszami i pudłami pełnymi różnobarwnych, niezwykle pomysłowych i oryginalnych łańcuchów i zawieszek w kształcie bombek, aniołków, Mikołajków, bałwanków etc., a wszystkie niezwykle pracowicie wyklejone, pomalowane, powycinane, zamotane…

W tym tygodniu komisja konkursowa w składzie: Bożena Chodkowska (Urząd Gminy Pruszcz Gdański), Grzegorz Cwaliński - dyrektor OKSiBP i Mateusz Michalczyk (instruktor plastyki) oceniła wszystkie prace i jednogłośnie wybrała laureatów trzech pierwszych miejsc.

- Zgodnie z regulaminem, wzięliśmy pod uwagę m.in. kreatywność uczestników i oryginalność zaproponowanych prac oraz ich stylistyczną jednorodność. Niestety, nie mogliśmy nagrodzić wszystkich autorów, chociaż wiele choinek naprawdę nas urzekło. Ostatecznie i jednogłośnie uznaliśmy, że najtrafniej tematykę konkursu oddało drzewko ozdobione przez przedszkole „Nad rzeczką”, a drugie miejsce przyznaliśmy przedszkolakom z „Bursztynka ” w Pruszczu Gdańskim - ogłosił Grzegorz Cwaliński. - Trzecia nagroda trafi do przedszkola św. Jacka w Straszynie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie pięknych ozdób i udział w konkursie.

W nagrodę laureaci otrzymają słodkie upominki i bilety do Kina za Rogiem w Cieplewie.

choinka2017
choinka20171
choinka20173
choinka20174
choinka20175
choinka20176