Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Do Bożego Narodzenia coraz mniej czasu. U nas przedświąteczne przygotowania w pełni. W pracowni plastycznej dzieci i dorośli – uczestnicy warsztatów ceramicznych przygotowali mnóstwo pięknych, kolorowych ozdób choinkowych. Galerię Kaloryfer zdobi prawdziwy lasek choinek, udekorowanych przez najmłodszych mieszkańców gminy.

Z okazji mikołajek, 6 grudnia, dwukrotnie wyemitowaliśmy film "Ratujmy Mikołaja!", który obejrzała m.in. klasa IIIC ze Szkoły Podstawowej w Straszynie. Po seansie na dzieci czekała niespodzianka Mikołaj i jego pomocnice – pani Mikołajowa i elfy – częstowali milusińskich słodyczami i pozowali razem z nimi do pamiątkowych fotografii. Nie był to jednak koniec mikołajkowych atrakcji w OKSiBP. Po południu dwukrotnie zapełniła się sala teatralna im. Apolejki. Najmłodsi obejrzeli pacynkowy spektakl "Grzesiu i Mikołaj" w wykonaniu teatru Barnaby.

Natomiast od czwartku w galerii Kaloryfer świąteczne drzewka już ubrane! Jako pierwsi uczestnicy konkursu „Odjazdowa choinka 2017” pojawiły się u nas przedszkolne ekipy Horyzoncik i Geniusz, a tuż za nimi szkolna reprezentacja Wiślinki i Mali Przyrodnicy z przedszkola Słoneczna Kraina. Wieczorem wszystkie choinki można już było podziwiać w pełnej krasie. Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce.

Mecenasem mikołajkowych spektakli i seansów kinowych był SAUR Neptun Gdańsk.

MIKOLAJ
MIKOLAJ01
MIKOLAJ02
MIKOLAJ03
MIKOLAJ04
MIKOLAJ05
MIKOLAJ06
MIKOLAJ07
MIKOLAJ08
MIKOLAJ09
MIKOLAJ10
MIKOLAJ11
MIKOLAJ12
MIKOLAJ13
MIKOLAJGRZES5
MIKOLAJIGRZES2
MIKOLAJIGRZES3
MIKOLAJIGRZES4
MIKOLAJIGRZESI1
MOKOLAJCHOINKI2017
ozdoby2017
ozdoby22017
ozdoby32017
ozdoby42017

 

SAURWSPIERA