Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Agata Nierzwicka z Rotmanki zdobyła Grand Prix III Krakowskiego Przeglądu Interpretacji Piosenki Aktorskiej „Wesołe Miasteczko 2017”! To pierwszy konkurs o randze ogólnopolskiej, w jakim wystartowała nastolatka, która zaledwie od roku uczestniczy w warsztatach wokalnych OKSiBP i od razu główna wygrana. Gratulujemy!

Konkurs odbył się w dniach 18-19 listopada 2017 r. w stolicy Małopolski. Wydarzenie zorganizowały Teatr Studio i KK Iskierka - Klub Domu Kultury Podgórze.
„Wesołe Miasteczko” to impreza popularyzująca wśród młodzieży piosenkę aktorską. Jurorzy dużą uwagę zwracają więc na teatralno-aktorską interpretację utworów i świadomość tekstu u wykonawców. Założeniem organizatorów jest też propagowanie wśród młodzieży twórczości polskich mistrzów, takich jak Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora etc.

Jury przeglądu, po wysłuchaniu 86 nadesłanych nagrań demo, do II etapu zakwalifikowało 22 uczestników, którzy zaprezentowali się w Krakowie podczas występów na żywo. Wśród nich znalazła się Agata Nierzwicka z gminy Pruszcz Gdański. Wszyscy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych (młodzież gimnazjalna i uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz młodzież licealna), prezentując w sumie 44 utwory. Agata Nierzwicka sięgnęła po piosenki Agnieszki Osieckiej: „Tango Tandresse” i „Polkę kryminalną” - kompozycję Jarosława Abramowa-Newerlego pochodzącą z jednego ze spektakli legendarnego STS-u.

Drugiego dnia przeglądu 16 zakwalifikowanych przez jury wykonawczyń uczestniczyło w warsztatach wokalno-aktorskich zwieńczonych widowiskiem, w którym każda wokalistka zaprezentowała swój repertuar.

Ostatecznie jurorzy uznali, że to właśnie Agata najlepiej ze wszystkich wypadła w przygotowanym podczas warsztatów spektaklu „Gdzieś na dnie snu”. W finale odebrała Grand Prix.

Jak zapewnia laureatka, zupełnie się tego nie spodziewała. Po cichu liczyła na to, że jej interpretacje spodobają się jurorom. Jednak, gdy podczas gali na rozstrzygnięciu przeglądu wyczytywano kolejne wyróżnienia, potem laureatów trzech pierwszych miejsc, a jej nazwisko wśród nich nie padło… była rozczarowana. Dlatego, gdy na koniec usłyszała, że przyznano jej Grand Prix, zaskoczenie było ogromne!

W Krakowie kibicowała jej cała rodzina.

- Do dziś nie możemy uwierzyć w wygraną córki – mówi mama nastolatki. – Tym bardziej, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a pozostałe bardzo zdolne uczestniczki sięgnęły po nader ambitny repertuar, np.: „Tańczące Eurydyki” Anny German czy „Czarne Madonny” Ewy Demarczyk. Muszę podkreślić, że sukces Agaty to w dużej mierze zasługa wspaniałego pedagoga, pani Aleksandry Osieckiej-Skoblewskiej. W prowadzonych przez nią warsztatach wokalnych córka uczestniczy w OKSiBP zaledwie od roku. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jej zaangażowania. Najlepszym dowodem na to, jak wysoki jest poziom prowadzonych przez nią zajęć, jest fakt, że Agata pierwszy raz wzięła udział w konkursie rangi ogólnopolskiej i od razu zdobyła Grand Prix!

Warto dodać, że warsztat aktorski nastolatka szlifowała pod okiem profesjonalnych reżyserów podczas warsztatów teatralnych organizowanych w naszym ośrodku, zakończonych takimi proukcjami jak: "Idąc do, czyli historia Małego Księcia", "Królowa Śniegu" czy "Zgubiona lalka".

AGATAN01jpg
AGATAN02
AGATAN_04

Źródło i więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/wesolemiasteczko2015/