Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy 11 listopada o godz. 18:00 na uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Weselmy się!” i koncert w wykonaniu podopiecznych sekcji wokalnej OKSiBP oraz chóru Senior Band z Łęgowa. To kolejny wernisaż przy okazji Święta Niepodległości przygotowany we współpracy z mieszkańcami gminy, tym razem upamiętniający jedną z najważniejszych chwil w życiu wielu osób - dzień ślubu.

Wcześniej w galerii Kaloryfer były organizowane m.in. ekspozycje prezentujące zabytkowe narzędzia i przedmioty domowego użytku, stare woluminy i periodyki z czasów PRL-u, obrazy bukoliczne i o tematyce religijnej – rozmaite pamiątki gromadzone przez lata i przechowywane z pokolenia na pokolenie.

- W tym roku postanowiliśmy potraktować święto narodowe, jako punkt wyjścia do przypomnienia sobie innego doniosłego wydarzenia, związanego z prywatną przeszłością wielu z nas. Wydarzenia, które było wyjątkowym i jednym z najszczęśliwszych przeżyć. Nasz wybór padł na ślub, gdyż okazuje się, że w wielu rodzinnych albumach ten dzień jest najlepiej udokumentowany - wyjaśnia kurator wystawy, Agnieszka Michalczyk.

Na zdjęciach sprzed kilku czy kilkudziesięciu lat, zreprodukowanych cyfrowo i powiększonych, będzie można zobaczyć znajomych i sąsiadów uwiecznionych w jednym z ich najszczęśliwszych dni życia; najpiękniejsze dziewczyny i najprzystojniejszych mężczyzn w odświętnych strojach i pozach. Kolekcja weselnych fotosów w niesamowity sposób ukazuje zmieniającą się modę: krój sukienek, długość welonów, fasony garniturów, fryzury, makijaże, a nawet zmieniające się pozy oraz sposoby kompozycji obrazu.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć koncert piosenek w wykonaniu mieszkańców gminy, w tym m.in. podopiecznych warsztatów wokalnych prowadzonych w OKSiBP przez Aleksandrę Osiecką-Skoblewską i zespołu Senior Band z Łęgowa. Będzie można usłyszeć m.in. takie polskie przeboje jak "Windą do nieba". (Więcej informacji o koncercie na: https://www.facebook.com/oksibp.cieplewo.pracownia.spiewu/)

Po części artystycznej zapraszamy również na herbatę, kawę i słodki poczęstunek.

Wstęp wolny.

weselmy_sie2
wesel_001
wesel_002
wesel_003
wesel_016
wesel_039

SAURWSPIERA