Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 26 października 2017, na monodram Igi Jambor-Skupniewicz pt.: "Mamusiu, co to za ptaszek?". Bohaterka spektaklu – matka dwójki dzieci, w bajkowy, bardzo literacki sposób wprowadza nas w świat skomplikowanych relacji matki z dziećmi oraz matki z samą sobą, jako kobietą, która nagle musi odnaleźć się w dwóch różnych konfiguracjach i „wymiarach” życiowych.

Kobieta otrzymuje z zagranicy list z propozycją wyjazdu na dłuższy czas. Nęcona możliwością zrobienia kariery, staje przed dylematem...

Spektakl znakomicie porusza dusze wszystkich kobiet, które będąc matkami ciągle stają przed pytaniami codzienności o drogę w ich życiu, podzieloną między pracę i pasje, które realizują, a dzieci, które kochają i wychowują.

Iga Jambor-Skupniewicz zachwyca subtelnością przekazu, wrażliwością, lekkim tonem i dowcipem. Teatr przedmiotu i cieni oraz nastrojowa muzyka prowadzą widza od śmiechu po zadumę.

Spektakl zdobył I nagrodę Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”.

Bilety w cenie 30 zł (20 zł - dostawka) na spektakle o godz. 18:00 i 20:00 są do nabycia w BOK codziennie w godz. 12:00-20:00.

mamusiucotoza01
mamusiucotoza02
mamusiucotoza03

Wydarzenie wspiera SAUR NEPTUN GDAŃSK.

sng wodociagism