Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Znamy wreszcie termin Żuławskiego Tulipana 2017. Kwiatowy festyn odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja. Początek o godz. 12:00. W niedzielę, 14 maja, będzie można oglądać kwiatowe kompozycje. Motyw tegorocznej edycji to „Kraina łagodności – kochajmy się!”.

- Zabieraliśmy mieszkańców i turystów do krainy bajek, na mistrzostwa piłki nożnej oraz w podróż dookoła świata. Na „tulipanowo” uczciliśmy razem rok Chopina, Sienkiewicza, Forstera i beatyfikację Jana Pawła II. Tym razem nie zaglądamy do kalendarza ważnych wydarzeń, a zabieramy wszystkich do pełnej miłości „Krainy łagodności” - zapowiada Wiesław Zbroiński, producent tulipanów, sołtys Mokrego Dworu i współgospodarz Żuławskiego Tulipana.

Impreza odbędzie w majowy weekend, ale jej dokładny termin zależy od zakwitnięcia tulipanów. Tym samym zapraszamy do śledzenia FB Gminy Pruszcz Gdański lub Żuławskiego Tulipana, gdzie pojawią się szczegóły.

Na sobotę zaplanowano wszystkie atrakcje, jak np.: koncerty (Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański "Jagódki", Taste, Lecimy, DJ Bartnikiewicz i koncert niespodzianka), spektakle czy pokaz sztucznych ogni (o godz. 22:00). Nie zabraknie stoisk handlowych i punktów gastronomicznych. W niedzielę zapraszamy na samo zwiedzanie. Tradycyjnie już, kwiatowe kompozycje będzie można oglądać z platformy widokowej.

Żuławski Tulipan jest zdobywcą prestiżowej nagrody specjalnej Welcome Festiwal – Międzynarodowego Festiwalu Marketingu Miejsc.

- Nasza impreza jest jedyną w swoim rodzaju. Tulipanowe dywany przyciągają zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów z różnych stron kraju - mówi Magdalena Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gdański. - Co roku staramy się zaskakiwać naszych gości nowym projektem i wyjątkowymi atrakcjami towarzyszącymi. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam na wyjątkowy majowy weekend w Mokrym Dworze.

Żródło: Facebook.com/gminapruszczgdanski

ŻUŁAWSKI TULIPAN 2017 bezlo

TULIPAN2017PASEK2

TULIPAN2017 PASEKshort