Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie zaprasza 7 października 2014 r. do galerii Kaloryfer na uroczyste otwarcie wystawy „Pejzaż inspirowany”. Zostaną na niej zaprezentowane prace Małgorzaty Zabłudowskiej ze Straszyna.

Początek o godz. 19:00.

To kolejne w tym roku wydarzenie artystyczne realizowane w ramach operacji „″Trzy Krajobrazy″ w galerii sztuki”, dofinansowanej z funduszy unijnych w zakresie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Małgorzata Zabłudowska, z zawodu jest nauczycielką wychowania fizycznego, a z zamiłowania - malarką. Od trzech lat uczęszcza na zajęcia malarstwa dla dorosłych w naszej placówce w Cieplewie.

- Od początku konsekwentnie realizuje własne, oryginalne pomysły – podkreśla Agnieszka Michalczyk, kurator wystawy. - Inspiracją są dla niej artystyczne fotografie, wykonane przez równie uzdolnionego syna, Piotra. Jego prace stanowią punkt wyjścia dla abstrakcyjnych dzieł, pełnych subtelnych gradacji kolorystycznych.

Na wystawie, oprócz wyśmienitych akryli na płótnie, będzie można zobaczyć fotograficzne źródła inspiracji utalentowanej malarki.   

plakat wernisaż

LOGA operacja