Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W niedzielę, 12 stycznia 2014 r., w 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „zagraliśmy” pod hasłem NA RATUNEK. Gminny sztab zarejestrowany w naszej placówce zebrał w sumie 24 237,34 zł na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej opieki medycznej i godnej opieki medycznej seniorów.

To o 9 188,40 zł więcej niż w ub. roku! Podobnie jak w 2013 r., w naszym sztabie było zarejestrowanych 60 wolontariuszy z terenu gminy wiejskiej Pruszcz Gdański. Po raz kolejny do akcji przylączyło się sołectwo Mokry Dwór, które razem z innymi żuławskimi sołectwami ze zbiórki i licytacji zgromadziło 7 324 zł. Wśród wolontariuszy nie zabrakło też wójt Magdaleny Kołodziejczak. Szeregi wolontariuszy zasilili również druhowie z OSP Jagatowo, którzy zebrali 2788,07 zł!

W trakcie 22 Finału WOŚP w Cieplewie można było obejrzeć występ dzieci z przedszkola Słoneczna Kraina z Łęgowa, wysłuchać koncertu podopiecznych warsztatów wokalnych Cantare Fugare i Chóru Gminy Pruszcz Gdański oraz instruktorek Amelii Waszkiewicz i Noemi Grubby. Nie zabrakło aukcji (licytowano m.in. prace plastyczne wykonane podczas warsztatów artystycznych w OKSiR, kalendarze, piłkę z podpisami zawodników Lechii Gdańsk i wiele innych fantów). Odbył się też pokaz tańca orientalnego, występ zespołu instrumentalnego Sweet Home Amareah i koncert zespołu Sefia pt. „Jazz, rock, ballada”.

WOŚP-2014