Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego z Rusocina zaprasza na przedstawienie pt. ,,Śluby panieńskie na wesoło", które zostanie wystawione 21 marca 2014 r. o godz.17:00 w Sali Kinowo-Teatralnej im. Władysława Starewicza w OKSiR Cieplewo.

 
Uczestnicy Szkolnego Koła Teatralnego wraz z nauczycielką języka polskiego oraz jej mężem, aktorem i tancerzem, postanowiawili zmierzyć się ze "Ślubami panieńskimi” Aleksandra Fredry. Początkowo współpraca układała się kiepsko. Zwłaszcza, że poczyniono spore zmiany w scenariuszu. Na przykład Klara ma teraz dwóch adoratorów. Co gorsza, uczniowie nie darzą się wielką sympatią i podobnie, jak bohaterowie „Ślubów” postanawiają udowodnić, że małżeństwo niekoniecznie ich interesuje. Polonistka jednak zdaje się tym zupełnie nie przejmować. Trzyma dyscyplinę żelazną ręką. Nadzór nad młodymi aktorami sprawuje także jej wymagający mąż, Maciej. W rezultacie komedia Fredry zamienia się w „Śluby panieńskie na wesoło”...
Efekt końcowy będzie można zobaczyć wkrótce na scenie OKSiR Cieplewo. Premiera w następny piątek, 21 marca o godz. 17:00. Wstęp wolny, obowiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc. Miejsca na spektakl można rezerwować w Biurze Obsługi Klienta OKSiR osobiście lub telefonicznie pod nr. 58 682 58 78 wew. 1 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-20:00.