Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

„Idąc do..., czyli historia Małego Księcia” - to nowy spektakl familijny, produkowany przez OKSiR Cieplewo. Trwają próby 9-osobowej obsady pod kierunkiem reżysera Tomasza Podsiadłego.

Kostiumy i scenografię zaprojektowała Magdalena Kurek. Oryginalne stroje szyje właśnie Danuta Gawrońska. Wkrótce premiera na naszej scenie kinowo-teatralnej im. Władysława Starewicza! Bilety są już w sprzedaży w Biurze Obsługi Klientów.


„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi. Choć niewielu o tym pamięta” - napisał w przedmowie do swej opowieści o Małym Księciu Antoine'a de Saint-Exupery.
I właśnie po drugiej stronie lustra, znalezionego wśród rupieci na opuszczonym strychu, bohater - pilot odnajdzie małego chłopca. Siebie z przed lat. Z czasów, kiedy był jeszcze dzieckiem. W tym lustrze, jak w soczewce, obejrzy swoje dorastanie, zdobywanie doświadczeń przez spotkania z mieszkańcami różnych planet - światów. Obejrzy też swoją śmierć, śmierć dziecka, które było w nim. Zobaczy jak stał się dorosłym. Każdy z nas przeszedł tę drogę. I o tym będzie ten spektakl. A wszystko to z zaskakującą muzyką, dynamiczną choreografią i ciekawą scenografią.
Aktorzy zostali wybrani w castingu z 60-osobowego grona chętnych. W obsadzie znaleźli się mieszkańcy: Łęgowa, Straszyna, Wiślinki, Miłobądza, Pszczółek i Pruszcza Gdańskiego.

Terminy spektakli:
Premiera - 28 kwietnia o godz. 17:00, kolejny spektakl o godz. 19:30, a następnie: 29 kwietnia o godz. 9:00 i 11:30 (bilety wyprzedane) i 30 kwietnia o godz. 9:00; 11:00 (przedpołudniowe spektakle dla uczniów - grup zorganizowanych) i 19:30.
Ostatnie bilety, w cenie 5 zł, są jeszcze do nabycia w Biurze Obsługi Klienta, codziennie od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-20:00 i w niedziele w godz. 11:00-12:00. Rezerwacja pod nr. tel.: 58 682 85 78 wew. 1 lub 728 415 566.

1
Próba do spektaklu.
 
Wraz z reżyserem i wykonawcami zapraszamy na spotkanie z Królem, Pijakiem, Bankierem, Różą i wieloma innymi, doskonale znanymi postaciami, przedstawionymi w zupełnie nowym świetle. Przede wszystkim zapraszamy jednak na spotkanie z Małym Księciem, który mieszka gdzieś głęboko w każdym z nas...

Obsada:
Kajetan Wuttkowski (Badacz), Kinga Gorczyńska (Róża i Żmija), Agata Nierzwicka (Próżniak, Dorosły, Latarnik, Dzień), Karolina Dera (Brzydki Kwiat, Dorosły i Noc), Dawid Lasecki (Pilot), Daria Ciarczyńska (Próżniak i Zwrotniczy), Tymon Cichocki (Mały Książe), Jagienka Kubska(Bankier) i Grzegorz Grzywna (Pijak).
 
2

3

4
 
5

6
Pani scenograf przy pracy.