Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy do Kina za Rogiem na kontynuację cyklu seansów w ramach jedynej w województwie pomorskim Akademii Filmowej. W najbliższym czasie zapraszamy na cztery filmowe „podróże”, w tym wyprawę w czasie - do Gdańska sprzed lat. Za pośrednictwem prezentowanych tytułów oraz zaproszonych gości, widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję, by poznać historię ciekawych miejsc i ludzi kina.

– Cykl jest adresowany do widzów, którzy chcą poznać lub też przypomnieć sobie najciekawsze produkcje polskiej kinematografii – zachęca pomysłodawca Grzegorz Antoni Cwaliński, dyr. OKSiBP. – W programie mamy komedie, fabuły obyczajowe, psychologiczne, a nawet horror – dla każdego coś ciekawego.

 

Repertuar AKADEMII FILMOWEJ na kwiecień 2016:

  • 12.04, godz. 19:00 - „Człowiek na torze" - Polski film fabularny zrealizowany w 1956 przez Andrzeja Munka. Rozliczeniowy dramat psychologiczny po czasach stalinowskich. Historia kończącego swoją karierę zawodową maszynisty kolejowego, odsuniętego od zawodu przez kierownictwo bezwzględnie forsujące nowe socjalistyczne metody pracy.

 

  • 14.04, godz. 19:00 - „Do widzenia, do jutra" - Student Jacek zakochuje się w Margueritte, córce francuskiego konsula. Pokazuje jej Gdańsk końca lat pięćdziesiątych – miasto studenckich teatrzyków i gotyckich zabytków. Pojawiają się rywale, których trudno prześcignąć. Dziewczyna nie jest zdecydowana. Pewnego dnia wyjeżdża bez pożegnania. Gościem specjalnym tego odcinka Akademii Filmowej będzie gdański przewodnik, który opowie o Gdańsku z lat 60. ubiegłego wieku i o tym, jak się miasto zmieniło się od tamtych czasów. Przybliży również postać odtwórcy głównej roli męskiej, Zbigniewa Cybulskiego.

 

  • 19.04, godz. 19:00 - „Nie lubię poniedziałków" - Zabawna komedia o jednym dniu z życia Warszawy. A wszystko dzieje się w tytułowy poniedziałek. Policjant musi zabrać do pracy dziecko, bo zamknęli przedszkole, jego żona ma kontrolę w zakładzie. Winda zablokowała mężczyznę, który musi na lotnisku przywitać ważnego gościa z Włoch. Zmęczony robotnik utkwił na platformie wysoko nad miastem. Rabusie próbują okraść bank, ale im się to nie udaje. To tylko kilka historii, które wydarzają się w tym wielowątkowym filmie.

 

  • 28.04, godz. 19:00 - „Jadzia" - Obie mają na imię Jadzia, oprócz imienia łączy je również rakieta tenisowa. Jędruszewska jest mistrzynią kortów tenisowych. Maliczówna jest niezwykle charyzmatyczną właścicielką sklepu sportowego. Zbieżność imion i niedomówienia powodują, iż przedstawiciel rywalizującego sklepu sportowego Jan Oksza myli obie Jadzie. Wśród gagów i licznych nieporozumień pomiędzy Jadzią Maliczówną i Janem Okszą kiełkuje uczucie, które ostatecznie łączy dwie zwaśnione firmy.

 

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w Biurze Obsługi Klienta osobiście od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:00 - 20:00 oraz w niedziele 10:00 - 15:00. Rezerwacje telefoniczne oraz więcej informacji pod nr tel.: 728 415 566.