Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ferie za nami. W drugim tygodniu przerwy w nauce zapewniliśmy dzieciom dużo atrakcji kulturalnych i sportowych. W Kinie za Rogiem w Cieplewie 24 lutego 2016 r. odbyła się m.in. premiera odnowionej cyfrowo wersji pełnometrażowego filmu animowanego dla najmłodszych pt. „Proszę słonia”. Gościem specjalnym wydarzenia, odbywającego się pod medialnym patronatem Radia Gdańsk, był sam reżyser Witold Giersz.

Nieco starsze dzieci 25 lutego 2016 r. obejrzały duńską fabułę pt.: „Antboy”. Projekcjom towarzyszyły warsztaty plastyczne. Pierwszego dnia najmłodsi dekorowali wielkiego słonia z tektury. Drugiego dnia, w ramach warszatatów pod hasłem: "Zostań superbohaterem", dzieci dekorowały peleryny i maski według własnego pomysłu. Nie zabrakło też innych seansów filmowych „na życzenie” - dla grup zorganizowanych. W sumie OKSiBP w Cieplewie podczas ferii odwiedziło ponad siedmiuset młodych widzów. Więcej zdjęć i relację wideo z premiery "Proszę słonia" w Cieplewie można zobaczyć na naszym profilu FACEBOOK.

GIERSZWARSZTATY SLON

WARSZTATY MASKIZIMA W KINIE

Dodatkowo ośrodek przygotował też atrakcje dostępne dla dzieci z całej gminy w ich miejscach zamieszkania. W świetlicach w różnych miejscowościach był wystawiany spektakl marionetkowy na podstawie baśni „Bałwanek i gorący piec” H.Ch. Andersena. Przedstawienie obejrzało około 400 mieszkańców.

 

W ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych w świetlicach przeprowadzono różnorodne turnieje, gry i zabawy ruchowe integrujące uczestników, które sprawiły wszystkim dużo radości. Skorzystało z nich ponad dwieście dzieci. Organizatorem zajęć na terenie gminy Pruszcz Gdański był OKSiBP oraz Gminne Towarzystwo Sportowe Pruszcz Gdański. Serdecznie dziękujemy trenerom/instruktorom, sołtysom oraz opiekunom świetlic za pomoc w organizacji tych spotkań.

sportoweferie

Logo RG bez fm