Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

40.075,37 PLN zebrał sztab gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie podczas 24 finału WOŚP w niedzielę, 10 stycznia 2016 roku. To nasz kolejny rekord - o 18.443,25 zł więcej niż rok temu!

WOSP 2016 SKARBONKADzięki ludziom o wielkich sercach udało się pokonać kolejny rekord! Gorąco dziękujemy za wszelkie wsparcie wszystkim ofiarodawcom oraz wolontariuszom.

W szczególności Wiesławowi Zbrońskiemu, który wspólnie z żuławską częścią naszej gminy zorganizował licytację w niewielkiej świetlicy w Mokrym Dworze. Dzielnym strażakom z młodzieżowej OSP Jagatowo gratulujemy imponujących efektów zbiórki, a zaangażowanym nauczycielom, którzy opiekowali się młodymi wolontariuszami – wspaniałych wychowanków.

Wielkie podziękowania kierujemy do Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański i Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiślinie.

WOSP 2016 GORA GROSZA

Po raz kolejny wśród naszych gości nie zabrakło najmłodszych mieszkańców, którzy na wyposażenie szpitalnych oddziałów pediatrycznych i godną opiekę nad seniorami postanowili „dosypać góry grosza" z własnych skarbonek. Każdy mógł też za niewielki datek do orkiestrowej puszki otrzymać ceramiczną pamiątkę, wykonaną przez dzieci na warsztatach plastycznych.

WOSP 2016 LICYTACJA
Wolontariusze z Mokrego Dworu także pobili rekord z poprzedniego roku i zebrali 12 934,12 zł. Pomogły im w tym licytacje rozmaitych fantów, które odbyły się w świetlicy wiejskiej, a z których zebrano w sumie 6050 zł!

WOSP 2016 OSP JAGATOWOWOSP 2016 KFWOSP 2016 CERAMIKA