Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Z ogromną przyjemnością prezentujemy jesienno-zimowy repertuar teatralny dla dzieci i dorosłych oraz kinowy dla najmłodszych, dostępny od września w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie.

Proponujemy 15 spektakli teatralnych dla dzieci, 7 spotkań teatralno-muzycznych dla dorosłych, Bajkowe Niedziele i Kino Familijne w najmniejszym kinie w województwie, słowem - będzie się działo!
graf_slider
13 września, odbędzie się wielkie otwarcie nowego sezonu teatralnego w OKSiBP. W niecodziennym plenerze wystawiony zostanie spektakl "Konopielka" w wykonaniu Teatru Nowego im. Witkacego ze Słupska. Sceną będzie stodoła, a publiczność usiądzie na słomie - wszystko odbędzie się w Skansenie Żuławskich Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze!

Jeszcze we wrześniu, dwukrotnie odbędą się teatralne spotkania dla dzieci, powrócimy do cyklu Bajkowe Niedziele, a na deskach Sali Kinowo-Teatralnej im. W. Starewicza zagości Marzena Kipiel-Sztuka - serialowa Halinka Kiepska, która zaprezentuje swój talent wokalny.

Zainaugurowany zostanie również nowy cykl: Kino Familijne. Projekcje najlepszych pełnometrażowych animacji ostatnich lat odbywać się będą co drugą niedzielę (na zmianę z Bajowymi Niedzielami). Na początek: "Żółwik Sammy" i rewelacyjny "Kumba".

W październiku odbędzie się aż 15 wydarzeń kulturalnych, wśród których jednym z ciekawszych będzie z pewnością spektakl dla dorosłych "Spowiedź Diwy" - powrót fenomenalnego Teatru Afisz z Torunia na scenę w Cieplewie! Od tego miesiąca zapraszamy również szkoły i przedszkola na poranne, środowe spotkania teatralne, tzw.: Teatralna Środa Malucha. Dla całych rodzin ciekawą propozycją będzie wznowienie sztuki "Idąc do... - czyli historia Małego Księcia", która wystawiona zostanie kilkukrotnie, również dla grup zorganizowanych.

W listopadzie dwukrotnie zapraszamy dorosłych. Ponownie, wraz z aktorami Teatru Afisz, na spektakl kabaretowy "Miłość po włosku". Ponadto na "Wodewil warszawski" w wykonaniu aktorów warszawskiego teatru Pijana Sypialnia - liczna obsada, doskonała muzyka - lepiej tego nie przegapić!

Grudzień to czas przedświąteczny, dlatego większość naszych propozycji nawiązuje do tego tematu. Dla dzieci trzy wspaniałe przedstawienia w wykonaniu najlepszych teatrów z całego kraju. Dla dorosłych pełen humoru, wzruszający spektakl liryczno-muzyczny w wykonaniu Teatru Afisz, z którym wspólnie zakończymy ten sezon teatralny. Dla unikających przygotowań świątecznych, w niedzielę 21 grudnia ostatnia projekcja w ramach Kina Familijnego: "Ratujmy Mikołaja".

Liczymy, że wśród tych 37 propozycji każdy znajdzie coś dla siebie i przypominamy, iż w najbliższych tygodniach opublikowany zostanie repertuar Kina w Cieplewie! To kolejnych kilkadziesiąt pomysłów na wieczór!

Zapraszamy na nasz profil Facebook - www.facebook.com/oksibp - gdzie można wziąć udział w konkursie! Do wygrania atrakcyjne nagrody związane z nowym repertuarem!