Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W sobotę, 29 sierpnia 2015 r., na terenie Skansenu Żuławskich Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze odbyło się wielkie otwarcie sezonu teatralnego w gminie Pruszcz Gdański. Publiczność obejrzała "Opowieści Tewiego Mleczarza".

TEWIE2Honorowym patronatem wydarzenie objęła Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak. Organizatorem był Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański we współpracy z sołectwem Mokry Dwór i Stowarzyszeniem Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański.

Na dwóch spektaklach, o godzinie 18:00 i 21:00 zebrało się w sumie ok. 600 widzów, którzy w niecodziennych okolicznościach, siedząc na słomie, zobaczyli doskonałą adaptację „Skrzypka na dachu" w reżyserii Roberto Skolmowskiego, który również wystąpił na scenie. Po przedstawieniach na widzów czekały też wyroby kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich, kawiarenka, a także oryginalne nalewki. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP Wiślina, a także strażnicy gminni, którzy tego dnia mieli swoje „branżowe" święto.

Było to już drugie otwarcie sezonu teatralnego OKSiBP w żuławskim plenerze. W ubiegłym roku, na tle tej samej stodoły wystawiona została  „Konopielka", podczas której specjalnie zaaranżowana trybuna-widownia również pękała w szwach.

W najbliższym czasie na scenie Ośrodka publiczność czekają dwie premiery, wznowienia produkcji teatralnych OKSiBP, a także kilkadziesiąt innych wydarzeń kulturalnych. Zapraszamy do śledzenia REPERTUARU na naszej stronie internetowej i profilu FACEBOOK.

Tewie1 TEWIE3 o
Fot.: Aleksander Domański

Więcej zdjęć na: FACEBOOK