Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W czwartek, 14 maja 2015 r., w galerii Kaloryfer W OKSiBP Cieplewo odbyło się uroczyste otwarcie wystawy rzemiosła artystycznego członków Stowarzyszenia Twórców "Przystanek Sztuka".

WPS1Wernisaż był okazją do spotkania i rozmowy z autorami prezentowanych prac. A jest co podziwiać, bo na wystawie można zobaczyć m.in. ikony, ceramikę i rzeźby, ale także hafty i dzianinę.

- Różnorodność dziedzin jest charakterystyczna dla profilu Stowarzyszenia, które skupia artystów zawodowych i nieprofesjonalnych – wyjaśnia Grażyna Goszczyńska, członkini Stowarzyszenia. - Na wystawie przedstawiono techniki, które w przeszłości często miały praktyczne zastosowanie w życiu codziennym. Dziś obserwujemy powolny zanik tego rodzaju umiejętności, a ich podtrzymywanie jest spowodowane radością tworzenia, a nie koniecznością.

Swoje prace zaprezentowały: Katarzyna Jacyno-Onuszkiewicz (ikony), Agnieszka Kardasińska (dzianina), Aneta Kobus (świece), Zenon Kosater (rzeźba), Alicja Serkowska (malarstwo na szkle), Julianna Sobieszczyk (haft), Jolanta Wolska (ceramika) i Leokadia Wolska-Kaszuba (dzianina), Danuta Kraszewska (ceramika), Teresa Piotrowska (ceramika) Elżbieta Stanisławska (tkaniny). Wystawę można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-20:00 i w niedziele w godz. 10:30 - 14:00.

WPS2WPS3WPS4