Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

We wtorek, 28 kwietnia 2015, w galerii Kaloryfer w OKSiBP Cieplewo odbył się finisaż "Weki". Swoje barwne prace fotograficzne prezentował Mateusz Michalczyk z Pszczółek.

M.MICHALCZYKWERNISAŻ M.MICHALCZYK

Autor jest obecnie studentem IV roku na Wydziale Rzeźby i intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni dyplomowej prof. Katarzyny Józefowicz ze specjalizacją ceramika artystyczna. Prócz działalności artystycznej, oscylującej wokół rzeźby, instalacji, rysunku i tkaniny, interesuje się również fotografią. W galerii „Kaloryfer" do wczoraj mogliśmy podziwiać prace fotograficzne tego młodego, wszechstronnego artysty. Tematyka zaprezentowanych prac skupia się wokół codziennych zajęć, z pozoru zwykłych czynności: zbierania, mycia, krojenia, wekowania. Poprzez wysmakowane kompozycyjnie kadry, dużą wrażliwość na światło i barwę, zdjęcia zyskały abstrakcyjny wymiar. Autor, pochylając się nad pozornie błahymi czynnościami podnosi je do rangi sztuki.

"ŻUŁAWY WCZORAJ I DZIŚ"
Od dziś zapraszamy na kolejną ekspozycję prezentowaną w naszej galerii. Tym razem to wystawa fotograficzna pt.: "Żuławy wczoraj i dziś". Plansze można oglądać do 8 maja br.

ŻuławyŻuławy2
- Wystawa przygotowana została przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Głównym celem wystawy jest promocja obszaru Żuław i tym samym gminy Cedry Wielkie poprzez ukazanie fotografii zabytków, obiektów i budowli znajdujących się na terenie gminy w odniesieniu do dawnych czasów jak i dzisiejszych – informuje Karolina Wolszczak z Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

W maju zapraszamy na następną wystawę. Będzie to prezentacja rękodzieła wykonanego przez mieszkańców naszej gminy - amatorów i artystów plastyków.