Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W niedzielę, 11 listopada 2013 r. w hali w Straszynie odbył się turniej piłki nożnej seniorów, zorganizowany z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwycięzcą turnieju został GTS Mokry Dwór, pokonując w finale Auto-Kompleks Trąbki Wielkie (w karnych 3-1, w meczu był remis 0-0).

Trzecie miejsce zajął zespół Green Bombs Kłodawa II, pokonując OLDBOYS Kolbudy (również w karnych 3-1, w meczu był remis 1-1). Najlepszym bramkarzem turnieju został Dawid Krawcewicz (Auto-Komlex Trąbki Wielkie), natomiast królem strzelców został Marcin Kwaszyński (GTS Mokry Dwór), a najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Dończyk (Green Bombs KłodawaII). W turnieju brało udział 20 drużyn z powiatu gdańskiego.

Wcześniej, w sobotę, 9 listopada, z tej samej okazji został rozegrany turniej juniorów rocznik 2003. Zwycięzcą turnieju została Gedania Gdańsk, pokonując w finale GTS Sparta Wiślinka 2-1. Trzecie miejsce zajął zespół Gedania II, pokonując Conrad Gdanśk 1-0. Królem strzelców został Jakub Pawłowski (GTS Sparta Wiślinka), najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Pingot (Gedania Gdańsk). Najlepszym bramkarzem został Jakub Kowynia (GTS Sparta Wiślinka).