Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Straszynie w dniach, 24-25 lutego 2018 r. odbył się II Ogólnopolski Turniej w Halowej Piłce Nożnej GTS Futbol Cup. Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn, w tym dwa zespoły gospodarzy. 

Sobotnie zmagania rozpoczęła grupa A, w której najlepsi z kompletem zwycięstw okazali się chłopcy z Olimpii Elbląg przed Gedanią Gdańsk. Drużyna GTS II Pruszcz Gdański „rzutem na taśmę” wywalczyła awans do niedzielnych ćwierćfinałów, plasując się na czwartej pozycji.

W grupie B rywalizacja o pierwsze miejsce była bardziej zacięta. Zwycięstwo w tej grupie przypadło w udziale gospodarzom, którzy z dorobkiem 15 punktów wyprzedzili zespoły Żuri Olsztyn i Jaguara Gdańsk.

Niedzielne zmagania rozpoczęła grupa „srebrna”, która rywalizowała o miejsca IX – XIV. Zwycięstwo w tej grupie odniosła ostatecznie Morena Gdańsk przed Szkółką Piłkarską Piki z Gdańska i Żuri I Olsztyn. Po nich na parkiet wyszły drużyny grające o miejsca I – VIII. Niesamowite emocje były praktycznie w każdym meczu, a o końcowych wynikach w trzech przypadkach decydowała 1 bramka. Natomiast ostatni mecz tej fazy zakończył się rzutami karnymi. W tej rundzie doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy GTS I a GTS II, w którym zwycięstwo 1:0 odnieśli ci pierwsi.

Do półfinałów awansowały ponadto zespoły: Olimpii Elbląg, Żuri II Olsztyn oraz Jaguara Gdańsk. Na drodze gospodarzy do finału stanął właśnie zespół z Gdańska, który rozpoczął mecz od prowadzenia 1:0. Gospodarze walczyli do samego końca i dzięki wyrównującej bramce Krystiana Niepsuja doprowadzili do rzutów karnych. Próbę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy z Pruszcza Gdańskiego, którzy dwukrotnie znaleźli drogę do siatki gdańszczan dzięki strzałom Oskara Siemko i Tomka Rapińczuka. Dwie udane interwencje zaliczył bramkarz GTS Franek Sadowski. Po tym spotkaniu rozpoczęły się mecze o poszczególne miejsca fazy finałowej.

GTS II ostatecznie uplasował się na bardzo dobrej 5 pozycji, po wygranych z Gedanią i AS Pomorze Sopot, a GTS I stoczył pasjonujący bój z bardzo mocnym zespołem Olimpii Elbląg o zwycięstwo w całych zawodach. Pomimo bezbramkowego wyniku obie drużyny starały się atakować i rozstrzygnąć losy rywalizacji w regulaminowym czasie gry. Nierozstrzygnięty wynik doprowadził do kolejnego konkursu rzutów karnych. Po raz kolejny zespół Pruszcza Gdańskiego okazał się lepszy w tym elemencie gry, wykorzystując wszystkie trzy strzały z 7 metra, przy dwóch bramkach zespołu z Elbląga.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Krystian Niepsuj z GTS I, koronę króla strzelców wywalczył Sebastian Andruszkiewicz z Jaguara Gdańsk, który zanotował 9 trafień, a najlepszym bramkarzem został Kacper Buczkowski z Olimpii Elbląg.

Organizatorem imprezy było Gminne Towarzystwo Sportowe Pruszcz Gdański wraz z rodzicami dzieci rocznika 2006 i Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie. Patronat nad zawodami objęli starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny, wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak oraz prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski.

GTS Straszyn I 2018