Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W dniach 30 marca – 2 kwietnia 2017 r. w Elblągu odbył się XXI Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców rocznik 2005 ELBASKET. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba zespołów: w kategorii dziewcząt aż 20, w kategorii chłopców 12.

Turniej ten jest corocznym przeglądem najlepszych teamów z całej Polski w kategorii U-12. Drużyna prowadzona przez trenera Romana Pawłowskiego wypadła bardzo dobrze, zajmując 4 miejsce.

W pierwszym dniu, w zmaganiach grupowych nasze dziewczęta przegrały inauguracyjne spotkanie z UKS Sokołów Podlaski 26:34. Jednak nie załamały się porażką i kolejne mecze w grupie wygrały z UKS 3 Działdowo 28:14, SP1 Nidzica 48:28 i na koniec dnia z UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 24:17.

GTS zajął drugie miejscew grupie B i drugiego dnia, w walce o awans do najlepszej czwórki, zmierzył się ze zwycięzcą grupy D i jednocześnie gospodarzem turnieju - UKS Jar Elbląg. Ćwierćfinał był pełen emocji, zwrotów akcji i dramaturgii. Nasz zespół walczył na boisku nie tylko z przeciwniczkami, ale i bardzo żywiołowo dopingującą i nieprzychylną mu publicznością. Jednak dziewczęta wytrzymały presję i w samej końcówce meczu doprowadziły do remisu i dogrywki. W niej szybko zdobyły prowadzenie i nie oddały go, zwyciężając 33:31.
W meczu półfinałowym GTS Straszyn zmierzył się z UKS TRÓJKA Żyrardów. Niestety wyraźnie było widać zmęczenie ćwierćfinałem i straszynianki przegrały 13:79.
W trzecim dniu turnieju rozegrały "mały finał" z zespołem MUKS Poznań. Mecz o 3 miejsce był bardzo wyrównany. Walka toczyła się punkt za punkt, niestety w połowie 3 kwarty nasz zespół nie trafił kilku łatwych rzutów, a zespół z Poznania wykorzystał ten przestój. Odskoczył na kilka punktów i nie oddał prowadzenia do końca meczu, mimo bardzo ambitnej walki straszynianek.

- Siedem spotkań przez 3 dni to bardzo duży wysiłek dla wszystkich uczestników turnieju. Potrzebna nam była rywalizacja z zespołami z Polski, aby zobaczyć w jakim miejscu jesteśmy, czego brakuje nam do najlepszych, nad czym musimy popracować - podsumował trener Roman Pawłowski. - Po wynikach widać, że mimo trenowania tylko trzy razy w tygodniu, jesteśmy w stanie rywalizować z zespołami, które trenują 10-12 godzin w tygodniu, w wyselekcjonowanych grupach w klasach sportowych. Jestem bardzo dumny, że moje podopieczne wytrzymały trudy takiego turnieju, pokazały charakter i już niemałe umiejętności. Cieszy również integracja dziewcząt z zespołami z naszego regionu. W lidze na co dzień rywalizujemy z UKS Basket Kielno oraz UKS Siódemka Sopot, ale poza boiskiem zawodniczki nawzajem sobie pomagały, a w meczach na turnieju głośno dopingowały. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy w całości sfinansowali wyjazd na turniej oraz licznie stawili się na meczu o trzecie miejsce i głośno nam kibicowali.

Nagrody indywidualne:
Dominika Ullmann została wybrana przez trenerów do "5 All Star"
Pola Nilsson zdobyła wyróżnienie, jako najlepsza zawodniczka w zespole GTS Straszyn.

Skład drużyny:
Aleksandra Bartusiak, Maja Cyrbus, Magdalena Gajek, Łucja Grządziela, Laila El Kady, Ada Kownacka, Lidia Kownacka, Karolina Klim, Maja Łukaszewicz, Pola Nilsson, Julia Olejczuk, Roksana Szyrenos, Dominika Ullmann, Patrycja Wełna, Aleksandra Zacharek, Marzena Zarach.

Końcowa klasyfikacja:
1. UKS TRÓJKA Żyrardów
2. UKS Sokołów Podlaski
3. MUKS Poznań
4. GTS Straszyn
5. JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
6. UKS Siódemka Sopot
7. UKS JAR Elbląg
8. UKS TRÓJKA Nidzica
9. UKS Basket Kielno
10. UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski

 

1
2Dominika_Ullman
3
4Pola_Nilsson
5
6