Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Bardzo pracowity, ale udany weekend zaliczyły nasze zespoły, które rywalizowały w trzech kategoriach rozgrywkowych koszykówki.

Pierwsze w sobotę 26 listopada 2016 na boisko wybiegły zawodniczki GTS Pruszcz Gdański w kategorii U13 w meczu z Młodymi Lwicami Gdańsk. Spotkanie przez trzy pierwsze kwarty było bardzo wyrównane i toczyło się punkt za punkt. Niestety nasze zawodniczki w ostatniej kwarcie nie wytrzymały tempa z wyższymi i silniejszymi rywalkami, które były o rok a nawet dwa lata starsze, i musiały uznać wyższość zespołu z Gdańska.
Cieszy fakt, że ze starszymi rywalkami "bijemy" się jak równy z równym. Takie doświadczenie zaowocuje w przyszłości w meczach o stawkę.

GTS Pruszcz Gdański - Młode Lwice Gdańsk 36:62

zobacz:
STATYSTYKI 
TABELA

U13K

Drugie zawody tego weekendu rozegrały zawodniczki GTS Straszyn w kategorii U12. Przeciwnik z najwyższej półki - mistrz z ubiegłego sezonu - UKS Siódemka Sopot. Nasz zespół rozegrał bardzo dobrze. W niektórych momentach meczu prowadziliśmy różnicą 20 punktów. Na koniec trzeciej kwarty schodziliśmy prowadząc 15 punktami. Ostatnia kwarta to zryw zespołu gości i zniwelowanie przewagi do 6 punktów na 6 minut przed końcem meczu. Jednak nasz zespół, mimo ogromnego zmęczenia, nie poddał się i obronił przewagę, pokonując ostatecznie gości z Sopotu 63:55.

GTS Straszyn - UKS Siódemka Sopot 63:55

zobacz:
STATYSTYKI
TABELA

U12K

Ostatnie na parkiet wybiegły najstarsze zawodniczki naszego klubu. W kategorii U14 przeciwnikiem GTS Karol Rotmanka był zespól KKS Olsztyn. W pierwszej połowie nasze zawodniczki pozwoliły przyjezdnym rzucić zaledwie 9 punktów i na przerwę schodziły z przewagą 27 punktów. Jednak w drugiej połowie rozprężenie w obronie i niemoc w ataku naszego zespołu doprowadziła do niepotrzebnych nerwów na boisku i poza nim, mimo 20 punktowej przewagi. Mecz kończymy z czwartym zwycięstwem w lidze i zostajemy samodzielnym liderem rozgrywek POZKosz w kategorii U14 K.

GTS Karol Rotmanka - KKS Olsztyn 67:45

zobacz

STATYSTYKI

TABELA

U14K