Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Drużyna tenisa stołowego II-ligowego LUKSA Fortus Straszyn mocno weszła w rozgrywki sezonu 2015/2016! Zwycięstwo w Kruszwicy 7-3 nad silnym rywalem to dobry prognostyk na nadchodzący sezon.

Należy przypomnieć, że w ubiegłym sezonie straszynianie doznali dwóch porażek z tą doświadczoną drużyną (w stosunku 9-1 i 6-4). Z pewnością kluczem do zwycięstwa okazały się dwie wygrane w grach podwójnych. To one ustawiły cały mecz. Silnym punktem okazał się lider straszynian Adrian Dudkiewicz, który wygrał obie gry singlowe.

Zespół LUKS FORTUS wzmocnił w tym sezonie Krzysztof Liwski - wychowanek Straszyna, który ostatnie 4 lata spędził w gdańskich klubach AZS i MRKS. Jego wygrana w singlu nad wyżej notowanym Jackiem Wieczerzakiem dała wiarę w sukces drużyny. Po jednym punkcie dorzucili również Karol Toporek, który coraz pewniej czuje się na parkietach drugoligowych i grający trener Witold Chyliński.

Kolejny mecz straszynian to spotkanie z KUKS REMUS Kościerzyna, który ma w swoim składzie dwóch Australijczyków oraz doświadczonych pierwszoligowców. Kibiców zapraszamy do hali im. Andrzeja Grubby w Zespole Szkół w Straszynie przy ul. Starogardzkiej 48 w sobotę, 19 września, o godzinie 11:00.

druzyna ze straszyna