Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Dziecięca publiczność oglądająca spektakl "Budapesztańskie marionetki" Benca Sarkadiego podczas drugiego dnia festiwalu FOTEL 2022 w Juszkowie

VI edycja Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL w Juszkowie - pierwsza po dwuletniej przerwie, kiedy z publicznością spotykaliśmy się tylko w Internecie - udowodniła, że warto organizować takie familijne spotkania na żywo. I że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z artystami i ich lalkami.

27 sierpnia gości powitali Grzegorz Cwaliński, dyrektor festiwalu i OKSiBP w Cieplewie, oraz Marcin Marzec, dyrektor artystyczny FOTELA. Towarzyszyli im m.in. Natalia Błońska członkini zarządu Powiatu Gdańskiego oraz Daniel Kulkowski, zastępca wójta gminy Pruszcz Gdański, który wręczył artystom symboliczny klucz do Juszkowa, gminy Pruszcz Gdański i dobrej zabawy.
Wielki biały klucz odebrał Marcin Ryl-Krystianowski z poznańskiego teatru TeatRyle. TeatRyle to rodzinne przedsięwzięcie realizowane obecnie przez czwarte pokolenie lalkarzy, którego jubileusz 25-lecia świętowano tego dnia.
Gala otwarcia i pierwszy festiwalowy spektakl były tłumaczone na polski język migowy i, ze względu na goszczących na wydarzeniu migrantów zza wschodniej granicy, na język ukraiński. Inauguracyjnym przedstawieniem zagranym na największej scenie – na skarpie na rozlewiskiem Raduni – był „Skok na Księżyc”, w wykonaniu właśnie jubilatów z Poznania. Kolejnym, „Epidemią śmiechu”, rozbawił widzów znany i kochany przez publiczność – nie tylko w Gdańsku i na Pomorzu – teatr Pinezka. Clown Pinezka, czyli Przemysław Grządziela, i jego marionetki zwiedziły już niemal cały świat. W swej ponad 40-letniej historii grali m.in. w Jordanii, Ekwadorze, Meksyku, Egipcie i oczywiście w Juszkowie. Podczas tegorocznej edycji festiwalu FOTEL aż dwa razy. Drugim przedstawieniem teatru był wieczorny „Sen nocy letniej Clowna Pinezki” również gorąco oklaskiwany przez rozbawioną widownię.

Goście z Akademickiego Teatru I Lalki i Ludzie ze Lwowa na kameralnej scenie nad brzegiem rzeki zaprezentowali premierowy spektakl „Szary i Ruda”. Drugą premierą tej edycji festiwalu był „Kot w butach z czerwonej zaczarowanej walizki” gdańskiego teatru Barnaby. W sobotę „fotelowa” publiczność jeszcze raz mogła zobaczyć artystów z TeatRyle, którzy z okazji jubileuszu ćwierćwiecza, po sztuce „Szałaputki” odebrali kwiaty i dyplom-gratulacje od wójt Magdaleny Kołodziejczak. Kolejnym zagranicznym przedstawieniem były wypełnione energetyczną muzyką „Budapesztańskie marionetki” Teatru Benca Sarkadiego z Węgier. Międzynarodowo było też na dużej scenie na skarpie podczas improwizacji lalkarzy. Dwa happeningi w wykonaniu festiwalowych gości stanowiły swoistą konfrontację stylów, form i tradycji teatru lalkowego z różnych stron i kultur.

Kto zgłodniał mógł wybierać między ofertą pyszności piekarni-cukierni Mielnik, food trucków z kiełbaskami na gorąco i frytkami, burgerami czy pizzą, lodami, watą cukrową i domowymi daniami obiadowymi przygotowanymi przez panie z kół gospodyń z Juszkowa i Łęgowa. Gminna spółka Eksploatator częstowała uczestników festiwalu wodą z cytryną.
Pogoda dopisała nam aż nadto, dlatego strażacy z gminnej OSP, ratowali „fotelowych” gości przed przegrzaniem w ponad 30-stopniowym upale, tworząc na terenie miasteczka festiwalowego kurtynę wodną.

Największą atrakcją tego dnia okazał się jednak niezwykle widowiskowy spektakl Kliniki Lalek z Wolimierza. Na boisku Centrum Rekreacji w Juszkowie publiczność zgromadziła się tłumnie na pufach, leżakach i ławkach bądź na stojąco, by podziwiać „Kosmiczną podróż Guliwera” z kilkunastoosobową obsadą i kilkudziesięcioma marionetkami różnej wielkości. Wydarzeniu towarzyszyła muzyka na żywo i efekty wizualne: dymy i światła. Jednak najmocniejsze wrażenie budził tytułowy bohater, czyli kilkumetrowa marionetka Guliwera, wędrującego niemal nad głowami publiczności, poruszana za pomocą dźwigu.

Tak zakończył się pierwszy dzień święta objazdowych teatrów lalkowych FOTEL 2022.

W niedzielę, 28 sierpnia, bramy otworzyliśmy o godz. 14:00. Tego dnia ochłodzenie przyniósł krótki deszcz, który jednak nie wystraszył wszystkich gości. Występujący tego dnia artyści również grali przed pełną widownią i mogli liczyć na gromki aplauz. Przez dwa dni istne oblężenie przeżywały dwa wielkie namioty w strefie warsztatowej, w których realizowane były warsztaty kreatywne Magia teatru cieni i Pacynki, kukiełki i jawajki. Własne lalki do domowych teatrzyków cieni, albo inne lalki o prostej konstrukcji wykonywały zarówno dzieci, jak i ich dorośli opiekunowie.
Ciekawość wzbudziła też stara przyczepa podłączona do traktora. Taka sama jak te, które przed kilkudziesięciu laty odwiedzały wioski i przysiółki ze spektaklami dla najmłodszych. W przyczepie, można było oglądać kilkukrotnie prezentowany w sobotę i niedzielę spektakl „Legendy gdańskie”.

Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy. W niedzielny wieczór artyści oddali więc festiwalowy klucz do bajkowego centrum w Juszkowie wójt Magdalenie Kołodziejczak, która jako honorowy patron wydarzenia ogłosiła oficjalne zakończenie FOTELA 2022.

PROGRAM

SOBOTA

• godz. 15:00 „Skok na księżyc” – TeatRyle – Poznań
• godz. 16:00 „Epidemia śmiechu” – Teatr Pinezka – Gdańsk
• godz. 16:00 „Szary i Ruda” – Akademicki Teatr I Lalki i Ludzie – Lwów, UA
• godz. 17:00 „Szałaputki” – TeatRyle
• godz. 18:00 „Kot w butach z czerwonej zaczarowanej walizki” – teatr Barnaby z Gdańska
• godz. 19:00 „Budapesztańskie marionetki” – Teatr Benca Sarkadiego – Budapeszt, Węgry
• godz. 20:00 „Sen nocy letniej Clowna Pinezki” – Teatr Pinezka – Gdańsk
• godz. 21:00 „Międzynarodowe Improwizacje Lalkarzy” – część I i II – happening z udziałem artystów z teatrów polskich i ukraińskich.
• godz. 21:30 „Kosmiczna podróż Guliwera” – Klinika Lalek z Wolimierza.

NIEDZIELA

• godz. 15:00 „Mysz i różowa wstążka” – Zakarpacki Akademicki Regionalny Teatr Lalek Bavka – Użhorod, UA
• godz. 16:00 „Szary i Ruda” – Akademicki Teatr I Lalki i Ludzie
• godz. 17:00 „Budapesztańskie marionetki” – Teatr Benca Sarkadiego
• godz. 18:00 „Opowieść o zrozumieniu” – teatr Bavka
• godz. 18:00 „Tymoteusz wśród ptaków” – teatr Barnaby
• godz. 19:00 „Międzynarodowe Improwizacje Lalkarzy” – część III i IV – happening z udziałem teatrów ukraińskich i publiczności.

STATYSTYKI

• 35 gości festiwalowych z zaproszonych teatrów, w tym 32 artystów, 23 gości z Polski i 12 zagranicznych,
• 30 wolontariuszy – ochotników ze szkół podstawowych i przedstawicieli Młodzieżowej Rady Gminy Pruszcz Gdański,
• 18 spektakli – w tym: 12 odrębnych tytułów, z czego jeden – „Skok na księżyc”, czyli spektakl otwarcia w tłumaczeniu na polski język migowy, 2 x ukraińskie przedstawienie „Szary i Ruda”, 2 x „Budapesztańskie marionetki” węgierskiego teatru Benca Sarkadiego po raz pierwszy goszczącego w Juszkowie, 5 x „Legendy gdańskie - Oberża Jeruzalem” w przyczepie teatralnej,
• 16 osób w ekipie teatru Klinika Lalek z Wolimierza, wystawiającej spektakl „Kosmiczna podróż Guliwera”
• 8 punktów małej gastronomii: 5 food trucków, w tym kawiarenka piekarni-cukierni Mielnik; 2 stoiska małej gastronomii Kół Gospodyń Wiejskich z Juszkowa i Cudawianki z Łęgowa, a ponadto stoisko firmy Eksploatator, gdzie dla ochłody częstowano gości festiwalowych wodą z cytryną
• 4 happeningi teatralne - Międzynarodowe Improwizacje Lalkarzy,
• 3 stałe sceny, 1 scena na boisku (spektakl „Kosmiczna podróż Guliwera”) i 1 scena w przyczepie traktora,
• 2 dni festiwalowych wydarzeń w Centrum Rekreacji w Juszkowie,
• 2 premiery („Szary i Ruda” teatru I Lalki i Ludzie ze Lwowa oraz „Kot w butach z czerwonej zaczarowanej walizki” teatru Barnaby z Gdańska),
• 2 tłumaczy polskiego języka migowego i 1 tłumaczka na język ukraiński,
• 2 warsztaty kreatywne, realizowane w 3 namiotach: „Magia teatru cieni” i „Pacynki, kukiełki i jawajki”, podczas których w ciągu dwóch dni kilkaset osób własnoręcznie wykonało autorskie lalki w różnych technikach,
• 1 jubileusz 25-lecia rodziny Rylów z Poznania, związanej z teatrem lalkowym od 4 pokoleń,
i niezliczone grono widzów spektakli i uczestników festiwalu.

To były dwa dni pełne wrażeń i teatralnych emocji, jakie zapewnili wyjątkowi artyści i ich piękne lalki. Było bajkowo i bajecznie! Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym wolontariuszom oraz Młodzieżowej Radzie Gminy – zaangażowanym w obsługę teatrów i gości. Pragniemy również wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji wydarzenia: służbom, które dbały o nasze bezpieczeństwo, ekipom gastronomicznym, bez których chodzilibyśmy głodni, ekipom technicznym, obsłudze, patronom honorowym i medialnym, instytucjom i firmom, które nas wsparły, ratownikom medycznym, którzy opatrywali skaleczenia i urazy czy łagodzili ból po użądleniach przez osy, a także strażakom, którzy kurtyną wodną schładzali upalną atmosferę w miasteczku festiwalowym. I oczywiście dziękujemy wszystkim artystom, którzy nas bawili, wzruszali i zachwycali, i Wam drodzy Widzowie! Dziękujemy, że byliście z nami i – mamy nadzieję – do zobaczenia za rok!

PATRONI HONOROWI:

• Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego
• Marian Cichon Starosta Gdański
• Magdalena Kołodziejczak Wójt Gminy Pruszcz Gdański

PATRONI MEDIALNI:

• Radio Plus
• „Dziennik Bałtycki”
• e-teatr.pl
• Czas dzieci – portal informacyjno-rozrywkowy dla rodziców
• Teatralny.pl – portal o teatrze
• Teatr dla wszystkich (portal o teatrze i kulturze)
• Radio Spin - rozgłośnia internetowa

Udział w wydarzeniu i wszelkich atrakcjach był nieodpłatny, dzięki wsparciu z programu Kultura – Interwencje. Edycja 2021, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury, a finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Nasz wniosek „VI Festiwal FOTEL’ 2022 – Międzynarodowe Konfrontacje Lalkarzy znalazł się na 5 miejscu na liście 266 beneficjentów i 1615 ogółem złożonych wniosków! Przyznana kwota dofinansowania to 104 tys. zł, a koszt projektu ogółem: 200 tys. zł.

Więcej informacji na temat tegorocznego festiwalu można znaleźć na stronie: https://festiwaljuszkowo.pl/ i profilu https://www.facebook.com/festiwal.juszkowo

Fotorelacja z pierwszego dnia festiwalu:

FOTEL 2022 - nasi wolontariusze
FOTEL 2022 - nasi wolontariusze
FOTEL 2022 - Koło Gospodyń Wiejskich Cudawianki z Łegowa
FOTEL 2022 - ekipa piekarni-cukierni Mielnik
FOTEL 2022 - gala otwarcia
FOTEL 2022 - gala otwarcia
FOTEL 2022 - gala otwarcia tłumaczka na polskiego języka migowego Marta Jaroń
FOTEL 2022 - gala otwarcia
FOTEL 2022 - gala otwarcia
FOTEL 2022 - publiczność gali otwarcia
FOTEL 2022 - spektakl Skok na Księżyc TeatRyle
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Skok na Księżyc TeatRyle
FOTEL 2022 - spektakl Skok na Księżyc
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Skok na Księżyc TeatRyle
FOTEL 2022 - ukraiński spektakl Szary i Ruda
FOTEL 2022 - ukraiński spektakl Szary i Ruda
FOTEL 2022 - ukraiński spektakl Szary i Ruda
FOTEL 2022 - ukraiński spektakl Szary i Ruda
FOTEL 2022 - goście w miasteczku festiwalowym
FOTEL 2022 - warsztaty Pacynki, kukiełki, jawajki
FOTEL 2022 - strefa warsztatów
FOTEL 2022 - goście w miasteczku festiwalowym
FOTEL 2022 - kurtyna wodna
FOTEL 2022 - jubileusz 25-lecia artystów TeatRyle aktorzy z prowadzącymi Magdaleną Świerczyńską-Dolot i Grzegorzem Cwalińskim Dyrektorem festiwalu
FOTEL 2022 - publiczność spektakl Legendy gdańskie
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Legendy gdańskie
FOTEL 2022 - spektakl Szałaputki
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Szałaputki
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Szałaputki
FOTEL 2022 - Marcin Ryl-Krystianowski i publiczność spektaklu Szałaputki
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Kot w butach z zaczarowanej magicznej skrzyni
FOTEL 2022 - Marcin Marzec na scenie i widownia spektaklu Kot w butach z zaczarowanej magicznej skrzyni
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Kot w butach z zaczarowanej magicznej skrzyni
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Kot w butach z zaczarowanej magicznej skrzyni
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Kot w butach z zaczarowanej magicznej skrzyni
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Kot w butach z zaczarowanej magicznej skrzyni
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Kot w butach z zaczarowanej magicznej skrzyni
FOTEL 2022 - lalki ze spektaklu Kot w butach z zaczarowanej magicznej skrzyni
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Kot w butach z zaczarowanej magicznej skrzyni
FOTEL 2022 - premiera spektaklu Kot w butach z zaczarowanej magicznej skrzyni Marcina Marca z Teatru Barnaby
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu Budapesztańskie marionetki z Magdaleną Świerczyńską -Dolot
FOTEL 2022 - spektakl Budapesztańskie marionetki teatru Benca Sarkadiego
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu Budapesztańskie marionetki
FOTEL 2022 - spektakl Budapesztańskie marionetki teatru Benca Sarkadiego
FOTEL 2022 - publiczność z lalką węgierskiego spektaklu Budapesztańskie marionetki
FOTEL 2022 - publiczność z lalką węgierskiego spektaklu Budapesztańskie marionetki
FOTEL 2022 - spektakl Budapesztańskie marionetki teatru Benca Sarkadiego
FOTEL 2022 - spektakl Budapesztańskie marionetki teatru Benca Sarkadiego
FOTEL 2022 - publiczność przed spektaklem Sen nocy letniej Clowna Pinezki
FOTEL 2022 - spektakl Sen nocy letniej Clowna Pinezki
FOTEL 2022 - spektakl Sen nocy letniej Clowna Pinezki
FOTEL 2022 - spektakl Sen nocy letniej Clowna Pinezki
FOTEL 2022 - spektakl Sen nocy letniej Clowna Pinezki
FOTEL 2022 - spektakl Sen nocy letniej Clowna Pinezki
FOTEL 2022 - spektakl Sen nocy letniej Clowna Pinezki
FOTEL 2022 - Międzynarodowe Improwizacje Lalkarzy - część 1 - na scenie Marcin Marzec
FOTEL 2022 - Międzynarodowe Improwizacje Lalkarzy - część 1
FOTEL 2022 - Międzynarodowe Improwizacje Lalkarzy - część 1
FOTEL 2022 - Międzynarodowe Improwizacje Lalkarzy - część 1
FOTEL 2022 - Międzynarodowe Improwizacje Lalkarzy - część 2
FOTEL 2022 - Międzynarodowe Improwizacje Lalkarzy - część 2
FOTEL 2022 - Międzynarodowe Improwizacje Lalkarzy - część 2
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - spektakl Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza
FOTEL 2022 - finał spektaklu Kosmiczna podróż Guliwera teatru Klinika Lalek z Wolimierza

Fotorelacja z drugiego dnia festiwalu:

FOTEL 2022 - Grzegorz Cwaliński, dyrektor festiwalu, na scenie nr 1
FOTEL 2022 - spektakl
FOTEL 2022 - na scenie trzy aktorki ukraińskiego teatru Bavka w spektaklu
FOTEL 2022 - uczestnicy warsztatu
FOTEL 2022 - uczestnicy warsztatu
FOTEL 2022 - uczestnicy warsztatu
FOTEL 2022 - uczestnicy warsztatu
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu
FOTEL 2022 - cztery uczestniczki warsztatu
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu
FOTEL 2022 - spektakl
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu
FOTEL 2022 - skrzypaczka akompaniująca na skrzypcach aktorkom odgrywającym spektakl
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu
FOTEL 2022 - spektakl
FOTEL 2022 - dziecięca publiczność spektaklu
FOTEL 2022 - uczestnicy warsztatu
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność z małą marionetką węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - węgierski spektakl
FOTEL 2022 - ekipa gminnej spółki Eksploatator, która częstowała festiwalowych gości wodą pitną
FOTEL 2022 - uczestnicy warsztatu
FOTEL 2022 -  - uczestnicy warsztatu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność węgierskiego spektaklu
FOTEL 2022 - spektakl
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu
FOTEL 2022 - publiczność spektaklu
FOTEL 2022 - spektakl
FOTEL 2022 - fragment niedzielnych Międzynarodowych Improwizacji Lalkowych z udziałem dziecięcej widowni i maskotki - kózki Danki
FOTEL 2022 - fragment niedzielnych Międzynarodowych Improwizacji Lalkowych z udziałem dziecięcej widowni i maskotki - kózki Danki
FOTEL 2022 - fragment niedzielnych Międzynarodowych Improwizacji Lalkowych z udziałem dziecięcej widowni
FOTEL 2022 - fragment niedzielnych Międzynarodowych Improwizacji Lalkowych z udziałem dziecięcej widowni
Dyrektor Grzegorz Cwaliński i wójt Magdalena Kołodziejczak na scenie gali finałowej festiwalu
FOTEL 2022 - ukraińskie artystki z symbolicznym kluczem festiwalowym
FOTEL 2022 - wójt Magdalena Kołodziejczak odbiera symboliczny klucz od festiwalowych artystów
FOTEL 2022 - wójt Magdalena Kołodziejczak z kluczem festiwalowym
 
Wideorelacja z VI edycji FOTELA:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
LOGO BELKA FOTEL 2022
Zadanie VI Festiwal FOTEL ’2022 – Międzynarodowe Konfrontacje Lalkarzy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.
 
2022 NCK dofinans interwencje rgb