Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

W piątek, 23 maja 2014 r., na boisku Zespołu Szkół w Rotmance i ulicach sołectwa odbyła się impreza sportowa w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska Biega". Organizatorzy biegu, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański, ZS w Rotmance, Gmina Pruszcz Gdański i GTS Pruszcz Gdański, zaproponowali uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizację w formie sztafet. Drużyny ze szkół podstawowych składały się z 10 osób: dwóch dziewczynek i dwóch chłopców z klas 1-3 oraz trzech dziewczynek i trzech chłopców z klas 4-6. Natomiast reprezentacje gimnazjów z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców.
W  rywalizacji szkół podstawowych wzięły udział: Rotmanka, Łęgowo, Straszyn, Borkowo, Wojanowo, Wiślinka i KSN Pruszcz Gdański, zaś w rywalizacji Gimnazjum: Straszyn, Przejazdowo, Rotmanka, Łęgowo, KSN Pruszcz Gdański.

Klasyfikacja końcowa

W kategorii szkół podstawowych:
 1. SP Straszyn
 2. SP Rotmanka
 3. SP Borkowo
 4. SP Wiślinka
 5. SP Wojanowo
 6. KSN Pruszcz Gdański
 7. SP Łęgowo               
Skład zwycięskiej szkoły  ze Straszyna:
Blanka Karus, Ada Kownacka, Filip Mika, Michał Włodarczyk, Wiktoria Makuch, Emilia Mikszuta, Zuzanna Ciarczyńska, Sebastian Hellak, Patryk Baran, Kacper Podlecki.

W kategorii gimnazjów:
 1. Rotmanka
 2. Łęgowo
 3. Straszyn
 4. Przejazdowo
 5. KSN Pruszcz Gdański               
Gimnazjum z Rotmanki pobiegło w składzie: Natalia Jacyna, Roland Woźniak, Monika Grochowska, Marcin Majewski, Gracja Samek, Adam Borsuk, Weronika Dobroczek, Grzegorz Jackiewicz, Natalia Cichowska, Fryderyk Parzyszek.
 
 pb2 pb9 pb12

pb15 pb10