Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Marcelina Kamińska z LUKS STRASZYN zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w tenisie stołowym. To ogromny sukces tej zawodniczki. Swój upragniony medal wywalczyła w Lidzbarku Warmińskim podczas Mistrzostw Polski Juniorów w dniach 11-15 czerwca 2014 r. Sukces odniosła w grze podwójnej, tworząc parę z Darią Kędzior z MRKS Gdańsk. Całe zawody, trwające aż 5 dni, układały się pod dyktando Marceliny. Z dnia na dzień grała coraz lepiej. Już pierwszego dnia zawodów jak „burza” przeszła eliminacje w turnieju indywidualnym. W turnieju głównym uległa jednak mistrzyni Polski i reprezentantce kraju, Natalii Bajor (AZS Wrocław) w stosunku 1-4. Nieznaczna porażka z kadrowiczką pozytywnie i motywująco wpłynęła na Marcelinę. Trzeci i czwarty dzień mistrzostw okazały się jeszcze bardziej szczęśliwe dla naszej zawodniczki.
W grach podwójnych Marcelina (na pierwszym zdjęciu z trenerem WItoldem Chylińskim) rozpoczęła mistrzowskie zawody od zwycięstwa nad parą gospodyń (Bibik, Górska) 3-1. Kolejne spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem 3-2 nad parą mistrzyń Polski (Lalak, Galus), które były rozstawione w turnieju z numerem 2.
Najważniejszym spotkaniem okazał się mecz ćwierćfinałowy z parą z Polkowic i Wrocławia (Matwiszyn, Kasenberg). W bezpośredniej walce o strefę medalową mecz zakończył się zwycięstwem 3-1. W półfinale na drodze stanęły późniejsze mistrzynie Polski (Kiedrowska i Falarz) reprezentujące Kraków i Gdańsk. Niestety spotkanie zakończyło się porażką 1-3 i był to jedyny set, który złote medalistki przegrały w całych zawodach. Ostatecznie Marcelina uplasowała się na trzecim miejscu.
Cieszy wspaniała postawa młodej, dobrze zapowiadającej się zawodniczki ze Straszyna. Brązowy medal zdobyty w prestiżowej kategorii juniora, w najważniejszej imprezie tenisowej w Polsce, jest ukoronowaniem ciężkiej wieloletniej pracy z trenerami Witkiem Chylińskim i Jackiem Chylińskim.
zdjęcie 1

MP

MP3