Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Informujemy, że OKSiBP w Cieplewie będzie zamknięty w czwartek, 16 sierpnia 2018 r. oraz w dniach 22-23 sierpnia (praca w terenie). Natomiast w środę, 22 sierpnia 2018 r., będzie nieczynna wypożyczalnia sprzętu pływającego w bazie wodniackiej w Juszkowie. Za utrudnienia przepraszamy.

Przypominamy, że w czasie wakacji (lipiec-sierpień) w Centrum Rekreacji w Juszkowie przy ul. Sportowej 10A, przepięknie położonym nad rozlewiskiem Raduni, czynna jest przystań kajakowa i wypożyczalnia sprzętu pływającego. Z kajaków i rowerów wodnych można korzystać pięć dni w tygodniu.

Blisko stu uczestników z dziewięciu szkół z gminy i miasta Pruszcz Gdański oraz z Gdańska wzięło udział w IX Memoriale Władysława Kiedyka w Kajakarstwie Turystycznym. Impreza odbyła się 19 czerwca 2018 r. w Centrum Rekreacji w Juszkowie. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło, w sam raz na kajaki.

W związku z nadgodzinami pracowników oraz okresem urlopowym w terminie 1 lipca - 31 sierpnia 2018 działalność kulturalna, sportowa i biblioteczna prowadzona w siedzibie OKSiBP w Cieplewie przy ul. Długiej 20a będzie zawieszona z wyłączeniem pogotowia bibliotecznego (szczegóły na stronie CZYTELNICTWO) oraz zaplanowanych imprez.

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż środków ruchomych nr 1/2018/SŚR z dnia 5.06.2018 r. Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański (dalej: Ośrodek), działając zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Ośrodka nr 15/2014 z dnia 1 lipca 2014 r. w sprawie Instrukcji gospodarowania majątkiem trwałym i zasad odpowiedzialności za powierzone mienie ogłasza przetarg na sprzedaż środka ruchomego.

181 osób, w tym stu panów, dobiegło (lub domaszerowało) do mety VI Wojewódzkiego Biegu Żuławskiego Brzegiem Motławy zorganizowanego w niedzielę, 20 maja 218 r., w Lędowie. W Biegu Głównym pierwszy linię mety przekroczył Marek Jakubowski z Pszczółek (z czasem 18 min 51 s). Najszybsza wśród kobiet była Emilia Mikszuta ze Straszyna z czasem 21 min 54 s (9. miejsce w klasyfikacji ogólnej).

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 20 maja 2018, a także 3 czerwca 2018 r. OKSiBP w Cieplewie będzie nieczynny. Jednocześnie informujemy, że w czwartek, 24 maja 2018 r., OKSiBP będzie otwarty dopiero od godz. 15:00. Biblioteka w Cieplewie i filia w Straszynie tego dnia będą nieczynne dla interesantów. Za utrudnienia przepraszamy wszystkich zainteresowanych.

Informujemy, że w obecnym sezonie zajęcia fitness w OKSiBP Cieplewo będą odbywały się do 30 maja. Latem zapraszamy wszystkie ćwiczące panie i panów do korzystania np. z bezpłatnych siłowni pod chmurką, które można znaleźć w wielu miejscowościach na terenie całej gminy Pruszcz Gdański. Natomiast na zajęcia aerobowe z instruktorkami zapraszamy ponownie od września 2018.