Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Pierwszy z dwóch wakacyjnych spływów kajakowych dla dzieci i młodzieży z rodzicami zaplanowanych w 2019 odbył się w piątek, 19 lipca. Pierwsza grupa spłynęła Radunią, Szlakiem Elektrowni Wodnych ze Straszyna do Pruszcza Gdańskiego. 25 kajakarzy wyruszyło sprzed Piekarni Mielnik. Pogoda dopisała, a wyprawę zakończyła się w pobliżu dworca PKP w Pruszczu Gd.

Gmina Pruszcz Gdański i siłownia Zdrowy Klub Rotmanka zapraszają na całoroczne, bezpłatne zajęcia Nordic Walking i do wspólnego biegania w terenie. Cykliczne spotkania z instruktorem odbywają się we wtorki o godz. 18:00 w Straszynie przy ul. Straszyńskiej 42 (Kemer Park) i w soboty o godz. 8:00 w Rotmance przy Zespole Szkół przy al. Piłsudskiego 37 (wyjazdy do Sobieszewa).

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w lipcowych spływach kajakowych. Najbliższy już 19 lipca 2019 r.(piątek). Uczestnicy popłyną Radunią - Szlakiem Elektrowni Wodnych ze Straszyna do Pruszcza Gdańskiego. Start o godzinie 10:00 w Straszynie przy piekarni Mielnik. Zakończenie w Pruszczu Gdańskim w pobliżu dworca PKP.

Stanica Wodna w Wiślince zaprasza na szkolenia: na patent sternika motorowodnego oraz licencję na holowanie narciarza. Organizatorem kursów jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Pomorskiego w Gdańsku.
Spotkanie organizacyjne zaplanowano 24 lipca o godz. 17:00 w Stanicy Wodnej w Wiślince przy ul. Brzegowej 3.

Informujemy, że w piątek, 5 lipca 2019 r., z powodów organizacyjnych, wypożyczalnia kajaków działająca w Centrum Rekreacji w Juszkowie wyjątkowo będzie czynna krócej - tylko w godz. 9:00-15:00.

Informujemy, że GTS Pruszcz Gdański ogłasza uzupełniający nabór do sekcji futbolowej dla roczników 2006/2007 w ramach programu „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”. Sekcja oferuje treningi pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej posiadającej licencje UEFA, udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej C2,

Reprezentacja gminy Pruszcz Gdański wywalczyła II miejsce w IV Wojewódzkich Igrzyskach Sportowych LZS o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Zawody odbyły się 15 czerwca w kompleksie sportowym przy Szkole Podstawowej w Somoninie. Zawodników i gości powitali wójt gminy Somonino Marian Kowalewski i przewodniczący Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS, Piotr Klecha.

Miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu zapraszamy do Centrum Rekreacji w Juszkowie, gdzie wznowiła działalność baza kajakowa. Można w niej wypożyczać kajaki i rowery wodne. Do końca czerwca wypożyczalnia będzie działać w weekendy, natomiast w lipcu i sierpniu: od środy do niedzieli. Więcej informacji w zakładce KAJAKI.