Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Istnieje od 1974 roku. Co roku widzowie FPFF, bardzo często jako pierwsi w kraju, mogą zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami, walczącymi o statuetki Złotych i Srebrnych Lwów, a także laureatami międzynarodowych festiwali filmowych.

Obecnie na program Festiwalu składają się: trzy sekcje konkursowe (Konkurs Główny, Konkurs Inne Spojrzenie, Konkurs Filmów Krótkometrażowych), liczne sekcje pozakonkursowe, a także wydarzenia towarzyszące, takie jak niezwykle popularna, bogata w programy edukacyjne "Gdynia Dzieciom" czy sekcje tematyczne organizowane z udziałem partnerów Festiwalu.

W poniedziałek, 18 września 2017 r., po raz trzeci „Gdynia Dzieciom” zagościła w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie. Stowarzyszenie Filmowców Polskich zaproponowało dzieciom z gminy Pruszcz Gdański i ościennych miejscowości zarówno filmy fabularne, jak i animacje dla dzieci i młodzieży. Obrazy te były wielokrotnie nagradzane na festiwalach filmowych na całym świecie (m.in.: Berlinale Generation, Giffoni, Ale Kino!). Na seans otwarcia organizatorzy wybrali biograficzną animację pt.: "Gwiazdę Kopernika" w reż. Zdzisława Kudły, Andrzeja Orzechowskiego.

Przed każdą projekcją prowadzący festiwal Bogdan Smagacki – na co dzień aktor Teatru Miejskiego w Gdyni - wtajemniczał widzów w tematykę obrazu, a po filmie odbywały się konkursy, w których można było wygrać interesujące nagrody.
Gdynia Dzieciom jest organizowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich przy współpracy Pomorskiej Fundacji Filmowej. Program dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Wszystkie seanse są darmowe.

GDYNIADZIECIOM